Roksana Węgiel
foto: YouTube

Roksana Węgiel właśnie zabrała głos w bardzo kontrowersyjnym temacie. Chodzi o aborcję. Niewątpliwie słowa 18-latki, która deklaruje się jako osoba wierząca, mogą szokować.

Roksana Węgiel mówi o wolnej woli każdego człowieka

Piosenkarka niedawno udzieliła odważnego wywiadu. Roksana Węgiel wypowiedziała się w nim na temat aborcji. Trzeba przyznać, że to co wyznała, nie spodoba się każdemu.

Kontrowersyjna teza padła z ust 18-letniej gwiazdki w czasie rozmowy z dziennikarką jednego z portali internetowych. W związku z obchodzonym w tym tygodniu 8 marca, czyli Dniem Kobiet, przedstawicielka mediów zapytała Roksanę Węgiel o aborcję oraz walkę kobiet o swoje prawa.

Niewątpliwie odpowiedź młodej wokalistki może szokować. Zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę, że Roksana Węgiel jakiś czas temu zadeklarowała się jako praktykująca katoliczka.

„Uważam, że każdy człowiek powinien mieć wolną wolę. Bóg dał ludziom wolną wolę i nie powinno się im niczego zabraniać. Każdy powinien mieć swój wybór. Każda kobieta powinna decydować o sobie” – przyznała śmiało 18-letnia artystka.

Jednocześnie Roksana Węgiel odniosła się do tego, czy sama zdecydowałaby się na aborcję. „Ja osobiście aborcji nie popieram – mam na myśli to, że ja jako ja bym się nie dopuściła, ale jak ktoś chce, to droga wolna. To jest kwestia indywidualna – zdrowie, ciało – każda kobieta powinna o tym sama decydować” – wyjaśniła.

Niewątpliwie opinia młodej piosenkarki może zaskakiwać. Wiele osób zastanawia się teraz, czy stacja, która wypromowała gwiadkę, czyli TVP, skomentuje jakoś odważną wypowiedź Roksany Węgiel.

źródło: Goniec

Zobacz również: