gwałt w Warszawie

Do tajemniczej śmierci dwóch duchownych doszło w jednym z polskich miast. Nieopodal domu katolickiego odkryto ciała dwóch duchownych. Policja podejrzewa, że doszło do zabójstwa. Oto szczegóły.

Duchowni zginęli w nieustalonych jak dotąd okolicznościach

Do przykrego zdarzenia doszło 7 marca około godziny 13:00 w Sosnowcu. Nieopodal lokalnego domu katolickiego przy ul. Kościelnej odkryto zwłoki mężczyzny.

Dziennikarze nieoficjalnie podali, iż ofiarą jest jeden z miejscowych duchownych. Poza tym media doniosły, iż na ciele zmarłego ujawniono rany kłute w okolicy klatki piersiowej i szyi.

Co ciekawe, prokuratura potwierdziła, że bierze pod uwagę, iż duchowny mógł stracić życie w wyniku zabójstwa. Trzeba jednak podkreślić, iż organy ścigania odmawiają udzielenia dalszych komentarzy. Powodem jest fakt, że sprawa ma charakter rozwojowy.

„Z uwagi na podejrzenie przestępczego spowodowania śmierci, prokurator z tej jednostki został skierowany na miejsce zdarzenia. Jego zadaniem było zabezpieczenie wszystkich śladów i dowodów ewentualnego przestępstwa. Prokurator wraz z policjantami przeprowadził oględziny miejsca zdarzenia jak i ciała tego mężczyzny” – zaznaczył prokurator Waldemar Łubniewski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu.

Więcej szczegółów, aczkolwiek niepotwierdzonych przez służby, przekazał lokalny portal. Zdaniem jego dziennikarzy ofiarą rzekomego zabójstwa jest prawdopodobnie 26-letni diakon Mateusz Błaut.

Przy okazji warto również wspomnieć, iż tego samego dnia, w którym ujawniono zwłoki, biskup diecezjalny sosnowiecki Grzegorz Kaszak opublikował na stronie internetowej diecezji komunikat o śmierci dwóch duchownych.

„Pogrążony w niewypowiedzianym smutku i głębokim żalu informuję, że dnia 7 marca 2023 r. tragicznie zmarli: ks. Robert Szulczewski i diakon Mateusz Błaut. Bardzo proszę wszystkich wiernych o gorliwą modlitwę o życie wieczne dla nich. […] Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu ze względu na dobro śledztwa zakazała Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu udzielania jakichkolwiek informacji” – głosi oficjalna informacja strony kościelnej.

Czy obie śmierci mają ze sobą coś wspólnego? Póki co policja ani prokuratura nie zabrała głosu na ten temat. Z pewnością jak na razie więcej jest niewiadomych niż pewnych informacji.

Dodajmy, że jak na razie prokuratura nie potwierdziła, kim był zmarły. Natomiast cały czas trwa śledztwo w sprawie jego śmierci. Służby podały jedynie, iż zgodnie z przekazanymi informacjami w ciągu najbliższych dni ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok duchownego.

źródło: Goniec

Zobacz również: