Daniel Obajtek
foto: YouTube

„Jestem najmniej zarabiającym prezesem w historii PKN Orlen” – powiedział niedawno Daniel Obajtek. Czyżby szef polskiego koncernu nie zarabiał tyle, ile powinien na swoim stanowisku?

Daniel Obajtek mówi o swoich zarobkach

W poniedziałek, 6 marca prezes polskiego giganta udzielił szczerego wywiadu na antenie Radia ZET. Daniel Obajtek przyznał w nim, ile tak naprawdę zarabia za kierowanie spółką. Jego słowa mogą niektórych zadziwić.

„Jestem najmniej zarabiającym prezesem w historii PKN Orlen” – stwierdził na antenie radia Daniel Obajtek. Co ciekawe, mężczyzna ujawnił wysokość swoich zarobków.

47-latek wyjawił, iż jego wynagrodzenie netto wynosi obecnie około 45-46 tys. zł. Tym samym Obajtek ustosunkował się do oskarżeń, jakoby w 2022 roku otrzymał milion złotych premii, a miesięcznie zarabiał 180 tys. zł.

Koniecznie trzeba wspomnieć, iż prezes PKN Orlen zabrał głos również w sprawie wynagrodzeń innych pracowników koncernu. Mężczyzna zwrócił uwagę, że pensja osób, które pracują na stacjach powinna być wyższa.

Przy okazji warto dodać, że według wyliczeń dziennikarzy, aby zarobić tyle, co Daniel Obajtek w miesiąc, szeregowy pracownik musiałby pracować ponad rok.

W czasie audycji padło pytanie o to, czy szef koncernu wie, ile zarabiają szeregowi pracownicy spółki. „Cały czas podnosimy pracownikom. W tamtym roku przeznaczyliśmy duże kwoty. Zawsze każdy chce zarabiać więcej. Będziemy starać się urealniać kwoty” – odpowiedział.

Daniel Obajtek podkreślił, iż jego zdaniem pensje pracowników stacji „muszą być zdecydowanie większe”.

Na koniec warto wspomnieć, ile tak naprawdę zarabiają osoby, które pracują na stacjach PKN Orlen. Według danych portalu pracuj.pl, płace oferowane szeregowym pracownikom na stacjach Orlenu wahają się od 3 800 do 4 500 zł brutto. Z kolei kierownicy mogą liczyć na pensje rzędu od 5 000 do 7 000 zł brutto.

https://twitter.com/Gosc_RadiaZET/status/1632689306866270208

źródło: Fakt

Zobacz również: