prognoza pogody IMGW

Trudno uwierzyć w najnowsze prognozy meteorologów. Z przewidywań specjalistów wynika, że musimy przygotować się na drastyczne zmiany w pogodzie. Mało tego, ze względu na temperaturę Polska podzieli się na dwie części. Oto szczegółowe informacje na temat aury, która niebawem zawita do naszego kraju.

Pogoda nad Polską zaskoczy niejedną osobę

Pojawiła się najnowsza prognoza pogody. Niewątpliwie zaskoczy ona wielu z nas. Okazuje się bowiem, że dziś i jutro (9 i 10 marca) nad Polską zderzą się ze sobą dwa fronty atmosferyczne. Doprowadzi to do dość zaskakującej sytuacji.

Tradycyjnie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przedstawił prognozę pogody na najbliższe dni. Wniosek jest jeden. Otóż przed weekendem nasz kraj podzieli się wyraźnie na dwie części.

Powodem takiego stanu rzeczy będą spore różnice w temperaturze. Na północy Polski słupki rtęci wskażą w dzień około 2-4 stopni. Z kolei na południu zrobi się o wiele cieplej. Specjaliści od pogody przewidują nawet 15 stopni Celsjusza.

Przejdźmy jednak do konkretów. Oto jak powinna się kształtować pogoda na obszarze Polski w najbliższych dniach.

W czwartek i piątek spora różnica temperatur

W czwartek, 9 marca na północy wystąpi zachmurzenie umiarkowane i duże. Raczej nie powinno padać. Jedynie na wybrzeżu możliwe słabe opady śniegu. W pozostałej części naszego kraju zachmurzenie przeważnie duże. Spadnie śnieg i deszcz ze śniegiem. Z kolei na południu Polski będzie padał głównie deszcz.

W czwartek termometry wskażą na południu i południowym zachodzie od 5 do 11 st. C. Tymczasem na pozostałym obszarze będzie tylko od 1 do 4 st. C. Niewątpliwie to spora różnica.

W piątek, 10 marca spodziewana jest jeszcze większa różnica temperatur. Specjaliści od pogody przewidują, że mieszkańcy części Polski będą mieli do czynienia nawet z dwucyfrową temperaturą.

Na północy kraju słupki rtęci wskażą od 2-4 stopni, w centrum około 9 stopni, a na południu nawet do 15 stopni Celsjusza. Szokujące, prawda? Aż trudno w coś takiego uwierzyć.

Warto zaznaczyć, iż w piątek synoptycy zapowiadają zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południu kraju. Miejscami może spaść deszcz. Z kolei na północy, północnym wschodzie i Sudetach przypuszczalnie wystąpi deszcz ze śniegiem i śnieg.

W centrum, w okolicach Warszawy spodziewane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Poza tym mogą wystąpić opady deszczu ze śniegiem, które będą przechodzić w deszcz. Mieszkańcy stolicy powinni liczyć maksymalnie na około 10 stopni.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: