Bałtyk

Bulwersujące zdarzenie miało miejsce w jednej ze szkół podstawowych w naszym kraju. Uczniowie w ohydny sposób zachowali wobec swojej nauczycielki. Mało tego, wszystko nagrali i umieścili w relacji na żywo na TikToku.

Nauczycielka został znieważona przez swoich podopiecznych

Szokujące sceny rozegrały się w poniedziałek, 6 marca w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. w Lisewie Malborskim. W placówce tej uczy się ponad 160 uczniów. Jak się okazało, dla kilku z nich nie znieważanie własnej nauczycielki to znakomita zabawa i okazja, żeby błysnąć w sieci.

jak już wspomnieliśmy, filmik pokazujący skandaliczne zachowanie uczniów, został przez nich celowo umieszczony w mediach społecznościowych.

„To pięć minut wulgaryzmów, wrzasków i coś, co w żaden sposób nie mieści się w głowie. «Niech pani mnie nie wk…» – wydziera się jeden z chłopaków. (…) Uczniowie spierają się z nauczycielką, że niczego nie nagrywają. Tymczasem niekiedy wykonują polecenia komentatorów, którzy co chwilę dołączają do relacji i zostawiają serduszka; dopytują, która to klasa, jaka szkoła, jaka lekcja, jak się nazywa nauczycielka i czy «pani się was boi»” – zrelacjonowali nagranie lokalni dziennikarze.

Mało tego, jedna z uczennic ujawniła na wideo personalia gnębionej nauczycielki. Natomiast chwilę później jeden z chłopaków rzuca w stronę kobiety obelgę, a następnie stwierdza, że „pakujemy walizy i wyp… stąd”.

Dyrektor szkoły komentuje zaistniałą sytuację

Na temat ohydnego nagrania wypowiedziało się kierownictwo Szkoły Podstawowej w Lisewie Malborskim. Dyrekcja potwierdziła, że filmik został nakręcony na jej terenie. Jednocześnie włodarze podstawówki poprosili o czas na przeanalizowanie materiału i podjęcie stosownych kroków.

„To nie jest klasa, która nie sprawia problemów, ale do tej pory nie były one tak rażące. Wcześniej na bieżąco działaliśmy na poziomie szkoły lub, kiedy była taka potrzeba, prosiliśmy o pomoc specjalistów” – wyjaśnił Patryk Dobrzyński, dyrektor SP w Lisewie Malborskim.

Należy dodać, iż Dobrzyński powiadomił o zaistniałym incydencie odpowiednie służby. „Policjanci przyjęli od nauczycielki zawiadomienie o znieważeniu funkcjonariusza publicznego, bo taki status ma nauczyciel, zabezpieczyli film i przesłuchali świadków. Ustalili, że sprawa dotyczy czterech uczniów – dwójki w wieku 14 lat i dwójki 15-letnich. Wykonane zostały wszystkie czynności i przygotowane materiały do wysłania do sądu, który został poinformowany o tej sytuacji” – poinformowała st. asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Malborku.

źródło: Fakt

Zobacz również: