straż pożarna akcja ratunkowa
foto: YouTube

14-letnia dziewczynka uratowała życie swojej rodziny. Nastolatka dzięki swojemu bohaterskiemu zachowaniu znalazła się na ustach opinii publicznej. Oto szczegóły zdarzenia.

Nastolatkę zaniepokoiło nietypowe zachowanie rodziców

Do dramatycznego zdarzenia doszło w piątek, 10 marca około godz. 1:30 w Krośnie. 14-latka zadzwoniła do krośnieńskiej komendy z informacją, że pomiędzy jej rodzicami doszło prawdopodobnie do kłótni. W wyniku zatargu opiekunowie nastolatki mieli się nietypowo zachowywać.

Funkcjonariusze policji przybyli do domu nastolatki. Drzwi otworzyła im 14-latka. Chwilę później dziecko straciło przytomność.

„Stojący bliżej niej funkcjonariusz zdołał zabezpieczyć osuwającą się dziewczynkę przed upadkiem i bezpiecznie ułożył ją na ziemi. W tym czasie, drugi z policjantów wszedł do wnętrza domu, gdzie znajdowali się leżący bezwładnie i tracący przytomność rodzice zgłaszającej” – podało KMP Krosno.

Na szczęście policja szybko zorientowała się, że przyczyną zaistniałej sytuacji może być być tlenek węgla. Funkcjonariusze bez chwili zawahania przewietrzyli dom.

Służby ustaliły, iż w mieszkaniu poza nastolatką i jej rodzicami znajdowała się jeszcze dwójka dzieci. Ponieważ największe stężenie śmiertelnie niebezpiecznego gazu skumulowało się jednak na parterze budynku, przebywające na piętrze 9-letnie rodzeństwo nie zdążyło jeszcze odczuć bezpośrednich skutków jego działania.

„Dzięki przewietrzeniu znajdujących się na parterze pomieszczeń, domownicy zaczęli czuć się lepiej. W tym czasie, na miejsce zaczęły docierać zaalarmowane przez policjantów pierwsze zastępy strażackie oraz zespoły ratownictwa medycznego. Pięcioosobowa rodzina z objawami zatrucia została przewieziona do szpitali w Krośnie i Brzozowie. Wykonane przez strażaków pomiary wykazały wysokie stężenie tlenku węgla w pomieszczeniach mieszkalnych domu” – poinformowała policja.

Na koniec warto wspomnieć, iż prawdopodobnie dzięki bohaterskiemu zachowaniu nastolatki udało się uniknąć najgorszego.

źródło: Super Express

Zobacz również: