Władysław Kosiniak-Kamysz przekazał przykrą informację

Nie żyje Janusz Weiss. Legenda Telewizji Polskiej i Radia Zet zmarła w wieku 74 lat. W ostatnim czasie dziennikarz zmagał się z ciężką chorobą.

Janusz Weiss prowadził kultowy „Miliard w rozumie”

Przykrą wiadomość o śmierci Janusza Weissa przekazała jego rodzina. „Z głębokim żalem i w wielkiej rozpaczy zawiadamiamy, że 10 marca po ciężkiej walce z okrutną chorobą odszedł od nas Kochany Mąż, Wspaniały Tatuś, Człowiek Wielkiej Dobroci. Janusz Weiss” – napisał syn dziennikarza.

Urodzony w 1948 roku w Warszawie mężczyzna był prawdziwą legendą mass mediów. Nie każdy jednak wie, że 74-latek swoją karierę rozpoczął w kabarecie. Janusz Wiess był członkiem grup kabaretowych w latach 60-tych. W tym miejscu warto wspomnieć o formacjach Abakus i Salon Niezależnych.

W 1990, razem z Andrzejem Woyciechowskim, założył jedną z najbardziej znanych rozgłośni radiowych – Radio Zet. Za jego czasów z „Zetką” współpracowały takie gwiazdy jak Wojciech Jagielski czy Szymon Majewski.

Sam Janusz Weiss przez 21 lat prowadził w Radiu Zet audycję „Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie”. Poza tym, dziennikarz był gospodarzem programu „Wszystkie pytania świata”.

Wydaje się jednak, że największą popularność przyniósł mu program „Miliard w rozumie”. Produkcja po raz pierwszy pojawiła się Telewizji Polskiej w latach 90-tych.

Warto wspomnieć, iż po odejściu z Radia Zet w 2013 roku, Janusz Weiss przez trzy lata współpracował z radiową Jedynką.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: