banki

Osoby, które posiadają konta w czterech znanych bankach, powinny się przygotować na spore kłopoty. Te instytucje bankowe ostrzegły swoich klientów, iż w dniach 11-12 marca czekają na nich utrudnienia.

Banki przeprowadzać będą standardowe przerwy techniczne

Najogólniej rzecz biorąc utrudnienia, które napotkają klienci niektórych banków w dniach 11 i 12 marca, będą dotyczyć chociażby wykonywania przelewów czy płacenia za pośrednictwem BLIK. To jednak nie wszystko. Możemy natrafić na problemy z dostępem do bankowości internetowej i mobilnej, a nawet ze składaniem wniosków o przyznanie 500 plus.

Niewątpliwie to ważne i bardzo popularne operacje bankowe. Z tego względu lepiej wiedzieć, czy przypadkiem nasz bank nie znajduje się na liście tych, które zaplanowały na najbliższe godziny przerwę techniczną. Dzięki temu zdążymy na czas zaopatrzyć się w gotówkę, szybciej dokonać płatności lub też odroczyć je na później.

W rozpoczynający się właśnie weekend problemy mogą dotknąć klientów takich popularnych banków jak: Santander Bank, ING Bank Śląski, Bank BPS i BNP Paribas.

Najwcześniej utrudnienia pojawią się w Banku BPS. Klienci nie będą mogli skorzystać z  z usług internetowych, ani też z aplikacji mobilnej od godziny 21.00 w sobotę 11 marca do godziny 23.00 tego samego dnia.

Jeśli chodzi o BNP Paribas, to osoby, które posiadają konta w tej instytucji, muszą przygotować się na kłopoty z płatnością mobilną BLIK oraz przelewami błyskawicznymi. Poza tym, niemożliwe będzie też składanie wszelakich wniosków, m.in. tych o przyznanie świadczenia 500 plus. Utrudnienia potrwają od godziny 22.00 do godziny 23.59 w sobotę.

Z kolei Santander Bank zaplanował prace techniczne na noc z soboty na niedzielę (od godziny 22.00 do godziny 6.00 nad ranem). Problemy dotyczyć będą przede wszystkim bankowości internetowej i mobilnej.

Na koniec należy wspomnieć klientach ING Banku Śląskiego. W ich przypadku utrudnienia mogą wystąpić od soboty 11 marca od godziny 23.30 do niedzieli 12 marca około godziny 6.00 nad ranem.

źródło: Goniec

Zobacz również: