nie żyją chłopcy wypadek

Nie żyje lubiana aktorka. Barbara Lityńska, bo o niej mowa, odeszła w wieku 50 lat. Niewiele osób wiedziało, że artystka była córką tragicznie zmarłego polityka – Jana Lityńskiego.

Aktorka żyła z zespołem Downa

Na początku warto zaznaczyć, że Barbara Lityńska to aktorka, która całe życie zmagała się z zespołem Downa. Mimo choroby 50-latka była aktywna i poświęcała się swojej pasji.

Artystka wystąpiła w kilku filmach. Zagrała chociażby Matyldę w serialu „Głęboka woda”.  Jednak przede wszystkim działała na deskach teatru.

Kilkanaście godzin temu media obiegła przykra informacja o śmierci aktorki. Smutne wpisy pojawiły się na fanpage’ach instytucji, z którymi współpracowała Barbara.

„Kochani, ze złamanymi sercami, dzielimy się z Wami najsmutniejszą wieścią, że Nasza Najdroższa i Niezastąpiona Aktorka, Poetka i Rewolucjonistka Barbara Lityńska, po długiej chorobie odeszła dzisiaj rano. Barbaro, Basiu, Baśka – zawsze będziesz z nami! Na każdej scenie świata!” – napisało Centrum Sztuki Włączającej / Teatr 21.

Warto wspomnieć, iż Teatr 21 współpracuje z osobami zmagającymi się zarówno z zespołem Downa, jak i autyzmem.

Również Teatr Polski im. Adama Tarna w Vancouver podał przykre wieści na temat zgonu aktorki. „Serce pęka na wieść, że nie żyje Barbara Lityńska, jedna z najbardziej znanych polskich aktorek z zespołem Downa. O jej śmierci poinformowali przedstawiciele Teatru 21, z którym aktorka od lat była związana. To właśnie tam zagrała wiele doskonale przyjętych przez publiczność i krytykę spektakli, jak chociażby „Rewolucja, której nie było” – przeczytamy.

Koniecznie należy wspomnieć, iż zmarła aktorka pochodziła ze znanej rodziny. Jej ojcem był polityk Jan Lityński. Przypomnijmy, iż mężczyzna zginął w tragicznych okolicznościach w lutym 2021 roku.

Jan Lityński utonął w rzece, próbując ratować swojego ukochanego psa. Teraz rodzinę polityka spotkał kolejny dramat, czyli śmierć Barbary.

źródło: Pomponik

Zobacz również: