Tomasz Lis
foto: YouTube

Tomasz Lis opublikował wzruszający wpis w mediach społecznościowych. Znany dziennikarz pożegnał bliską osobę. Chodzi o Aleksandra Łuczaka. Co łączyło zmarłego z popularnym redaktorem?

Zmarły mężczyzna był dziekanem Tomasza Lisa

Jako pierwszy informację o śmierci Aleksandra Łuczaka podał lider partii PSL. Władysław Kosiniak-Kamysz umieścił smutny wpis na Twitterze, w którym opisał działalność zmarłego polityka. Poza tym złożył kondolencje najbliższym 79-latka.

„W wieku 79 lat zmarł Aleksander Łuczak. Wicepremier, minister edukacji narodowej, wieloletni parlamentarzysta. Ludowiec i naukowiec, który zawsze kierował się dobrem Polski i drugiego człowieka. Rodzinie i bliskim składam najszczersze wyrazy współczucia” – napisał Kosiniak-Kamysz.

Śmierć Aleksandra Łuczaka skomentował także Tomasz Lis. Dziennikarz wyznał, że dobrze znał zmarłego. Otóż redaktor zdradził, że zmarły historyk był niegdyś jego dziekanem.

„Aleksander Łuczak. Mój były dziekan. Porządny gość. RIP” – napisał w poście Tomasz Lis.

Kim był Aleksander Łuczak?

Aleksander Łuczak był polskim politykiem, profesorem nauk humanistycznych i historykiem. Były rektor Tomasza Lisa zmarł 15 marca 2023 roku.

Sylwetkę zmarłego 79-latka przedstawiono na oficjalnym fanpage’u Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW. To właśnie z tym wydziałem współpracował Aleksander Łuczak.

„Z przykrością informujemy, że zmarł prof. Aleksander Łuczak. Pan Profesor był wybitnym historykiem i politykiem. W latach 1988–1990 pełnił rolę wiceministra edukacji, następnie wiceprezesa Rady Ministrów (1993–1996). W latach 1993 – 1995 był Ministrem Edukacji Narodowej. W latach 2003–2005 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W latach 1989–2001 był poseł na Sejm X, I, II i III kadencji. Od 1977 zawodowo związany z Instytutem Nauk Politycznych UW. W latach 1983–1986 pełnił funkcję prodziekana Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych. Rodzinie i bliskim pragniemy przekazać najszczersze kondolencje” – przeczytamy na Facebooku.

źródło: Lelum

Zobacz również: