tragedia nad Bałtykiem

Tragiczne wieści ujrzały światło dzienne tego wieczora. Nie żyje znany polski aktor. Łukasz Gajdzis, bo o nim mowa, zmarł w wieku zaledwie 38 lat. Jego śmierć zaskoczyła środowisko filmowe.

Aktor wystąpił w kilku znanych serialach

Wiadomość o śmierci Łukasza Gajdzisa podało Stowarzyszenie Dyrektorów Teatralnych. Poza tym przykre wieści potwierdzili koledzy aktora – Agnieszka Radzikowska i Dawid Komuda.

„Zmarł Łukasz Gajdzis, aktor, reżyser, byly dyrektor Teatr Polski w Bydgoszczy. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne kondolencje” – przeczytamy na oficjalnym profilu Stowarzyszenia Dyrektorów Teatrów.

W tej chwili nie wiadomo z jakiego powodu zmarł aktor. Wiemy natomiast, że artysta odszedł zbyt wcześnie, bo w wieku zaledwie 38 lat. Mężczyzna umarł w dniu wczorajszym tj. w sobotę, 18 marca.

Łukasz Gajdzis był po pierwsze dyrektorem Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Stanowisko to piastował w latach 2017-2020. Z kolei przez trzy lata związany był z Teatrem Fredry w Gnieźnie. W tej instytucji pełnił funkcję zastępcy dyrektora.

Po drugie, spełniał się jako aktor. Widzowie mogą pamiętać 38-latka z występów w takich znanych serialach jak: „Na Wspólnej”, „Komisarz Alex” czy „Kryminalni”.

Na swoim koncie aktor miał też udział w filmach fabularnych. Warto wspomnieć chociażby takie produkcje jak „Johnny”, „Run boy run” oraz „Złodzieje serc”.

Koniecznie trzeba zaznaczyć, iż Łukasz Gajdzis występował nie tylko w telewizji, ale także na deskach teatru. Z Teatrem Polskim jako aktor był związany w latach 2007-2012.

Poza tym, zmarły wyreżyserował kilka spektakli teatralnych. W tym miejscu warto wspomnieć chociażby „Kopciuszka”, w którym zagrała Katarzyna Figura, „Pchłę Szachrajkę” czy też „Klub Kawalerów”.

Na koniec wspomnijmy, iż Łukasz Gajdzis był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi.

źródło: Super Express

Zobacz również: