prognoza pogody

Aktualnie pogoda nad Polską zrobiła się iście wiosenna. W końcu zniknęły śnieg i mróz. Słupki rtęci pokazały całkiem miłą temperaturę. Jednak synoptycy ostrzegają, że to nie oznacza końca zimy. Prognoza długoterminowa wskazuje, że póki co wiosna nie rozgości się jeszcze na dobre w naszym kraju. Oto szczegóły.

Pogoda w Polsce będzie bardzo zmienna

Znany portal twojapogoda.pl przedstawił prognozę długoterminową na najbliższe 16 dni. Możemy się z niej dowiedzieć, jaka aura czeka nas na przełomie marca i kwietnia.

Najbliższy tydzień upłynie pod znakiem wysokich temperatur. Termometry wskażą nawet dwucyfrowe wartości w ciągu dnia. Taka sytuacja ma się utrzymać w większości rejonów naszego kraju do dnia 27 marca.

Zdaniem meteorologów w południowej części kraju słupki rtęci pokażą nawet 20 stopni Celsjusza. Zatem możemy liczyć na sporo ciepła. Jednocześnie, należy się przygotować na spore zachmurzenie i opady deszczu.

Niestety to nie koniec złych wiadomości dla osób, które myślały, że w pogodzie naprawdę nastała już wiosna.

We wtorek 28 marca czeka nas załamanie pogody. Temperatura w całym kraju spadnie do zaledwie kilku stopni powyżej zera. W północno-wschodniej części Polski termometry wskażą zaledwie 2 stopnie Celsjusza. Mało tego, w nocy wystąpi mróz. Ponadto w większości regionów spadnie śnieg.

Krótko mówiąc przełom marca i kwietnia w pogodzie to prawdziwy rollercoaster. Mieszkańcy naszego kraju muszą się przygotować na to, iż w ciągu kilku dni pojawi się śnieg, zimno, ale także słońce i wysokie temperatury.

Największa różnca temperatur między poszczególnymi rejonami Polski wystąpi w pierwszych dniach kwietnia. Wówczas pogoda podzieli nasz kraj na ciepły zachód z temperaturą powyżej 10 stopni Celsjusza i zimny wschód z opadami i temperaturami nieznacznie przekraczającymi 0 stopni.

źródło: Super Express

Zobacz również: