Andrzej Duda
foto: YouTube

Prezydent Andrzej Duda zareagował na smutne wieści dotyczące żony Dawida Kubackiego. Polski przywódca zamieścił wzruszający wpis na Twitterze. „Jesteśmy z Panem!” – napisała głowa państwa.

Andrzej Duda udzielił wsparcia polskiemu skoczkowi i jego rodzinie

Przywódca naszego kraju opublikował wpis, w którym zapewnił, iż on, jak i wszyscy Polacy są dziś myślami i modlitwą przy Dawidze Kubackim i jego rodzinie. Jednocześnie polityk podkreślił, iż sportowiec od lat znakomicie reprezentuje Polskę.

„W tym trudnym momencie wszyscy jesteśmy z Dawidem Kubackim i Jego Najbliższymi. Dobrą, życzliwą myślą, wsparciem i modlitwą o zdrowie otaczamy całą Rodzinę. Drogi Panie Dawidzie! Od lat jest Pan dla Polski i dla nas – zawsze i niezawodnie. Jesteśmy z Panem!!!” – przeczytamy na Twitterze prezydenta Andrzeja Dudy.

FIS odnosi się do dramatycznych wieści

Także na oficjalnym profilu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej i Snowboardowej (FIS) pojawił się komunikat w sprawie sytuacji rodzinnej Dawida Kubackiego.

„Dawidzie, myślami jesteśmy z Tobą! Życzymy wszystkiego najlepszego Tobie i Marcie” – napisano w poście. Do wpisu dodano specjalne oświadczenie.

„Jesteśmy zasmuceni informacjami dotyczącymi Twojej Żony Marty. Uwielbiamy oglądać Twoje niezwykłe występy i pragnienie odnoszenia sukcesów, ale rodzina jest zawsze na pierwszym miejscu, nieważne, gdzie odbywa się rywalizacja.

Cała rodzina skoków narciarskich wspiera Ciebie i przesyła Marcie najlepsze życzenia. Mamy nadzieję, że Wasza prywatność zostanie uszanowana i uprzejmie o to prosimy wszystkich fanów. Nasze myśli są z Wami, Dawidzie i Marto. Bądźcie silni!” – przeczytamy na Twitterze FIS.

Warto wspomnieć, iż także część rywali Dawida Kubackiego ze skoczni przesłało mu wyrazy wsparcia. Stefan Kraft, Peter Prevc, Robert Johansson, Johann Forfang to tylko niektórzy zawodnicy, którzy życzyli zdrowia małżonce naszego sportowca.

Zobacz również: