Bałtyk

Potworny wypadek miał miejsce dzisiejszego poranka na jednej z polskich dróg krajowych. Bus został dosłownie zmiażdżony przez dwa samochody ciężarowe. Przedstawiamy kulisy zdarzenia.

Wypadek na DK94 w Dąbrowie Górniczej

Do strasznego wypadku doszło w poniedziałek, 20 marca około godz. 6:55. Na drodze krajowej nr 94 w Dąbrowie Górniczej zderzyły się trzy auta. Dokładnie rzecz biorąc chodzi o jeden bus i dwa samochody ciężarowe.

O szczegółach potwornego wypadku poinformował przedstawiciel miejscowej policji. Z pewnością okoliczności zdarzenia porażają.

„Mamy tam zderzenie dwóch tirów i busa. Pierwszy tir najechał na stojącego w korku busa, dopychając go do drugiego tira, który znajdował się przed pojazdem. W wyniku zdarzenia kierowca busa został ranny. Dwa pasy w kierunku Katowic są zablokowane. Objazdy wyznaczono drogą wojewódzką nr 790” – przekazał podkom. Bartłomiej Osmólski z KMP w Dąbrowie Górniczej.

Chociaż wypadek wyglądał naprawdę poważnie, to wiele wskazuje na to, że na szczęście nikt nie zginął w wyniku tego zdarzenia. Trzeba natomiast dodać, że jedna osoba została ranna na skutek zderzenia dwóch tirów i busa.

W tej chwili nie wiadomo w jakim stanie jest poszkodowany. Według nieoficjalnych informacji, w wypadku ucierpiał kierowca busa. Mężczyznę wyciągnięto za pomocą specjalistycznego sprzętu z rozbitej szoferki i przetransportowano do szpitala.

Jak w tego typu sytuacji bywa, w związku z wypadkiem na DK94 pojawiły się spore utrudnienia w ruchu. Aktualnie droga w kierunku Katowic jest zablokowana. Stosowne czynności na miejscu zdarzenia przeprowadzają służby.

Należy wspomnieć, iż w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia pojazdów, które uczestniczyły w wypadku. Niewątpliwie skala uszkodzeń busa jest spora.

„Bardzo poważny wypadek z udziałem 3 pojazdów DK94 kierunek Katowice (przed światłami mikrohuta). Obecnie droga jest całkowicie zablokowana, na chwilę obecną trwają działania służb jedna osoba poszkodowana” – napisali w komentarzu do fotografii redaktorzy portalu 998DG.

źródło: Super Express

Zobacz również: