Adam Małysz
foto: YouTube

Cała Polska trzyma kciuki za zdrowie żony Dawida Kubackiego. Na trudną sytuację rodzinną polskiego skoczka zareagowali również najbliżsi współpracownicy 33-latka z Nowego Targu. Do kłopotów zdrowotnych Marty odniósł się między innymi Adam Małysz.

Adam Małysz skontaktował się z polskim skoczkiem

Przypomnijmy, że Dawida Kubackiego nie zobaczymy już więcej w tym sezonie na skoczni. Decyzja ta została podjęta w związku z poważnymi problemami zdrowotnymi żony skoczka. Dramatyczną sytuację skomentował prezes Polskiego Związku Narciarskiego – Adam Małysz.

Były zawodnik podkreślił, że 33-letni może liczyć na wszelką pomoc ze strony PZN. „Wspieramy Dawida, jak możemy. W tej chwili modlimy się za niego. Ma od nas gwarancję, że jeżeli będzie potrzebował z naszej strony jakiejkolwiek pomocy, to natychmiast ją otrzyma” – zaznaczył Adam Małysz.

Jednocześnie prezes związku przyznał, że napisał do swojego kolegi SMS-a ze słowami pełnego wsparcia. Adam Małysz dodał, iż otrzymał nawet odpowiedź od Dawida Kubackiego. Była ona krótka, aczkolwiek wymowna. „Tak, oczywiście, dziękuję” – brzmiała wiadomość od 33-letniego zawodnika.

Warto wspomnieć, iż Polaka i jego rodzinę wsparła także żona Kamila Stocha. Ewa Bilan-Stoch umieściła serduszko pod poruszającym postem opublikowanym przez Dawida Kubackiego w poniedziałek.

Na wstrząsające wieści o stanie zdrowia żony skoczka zareagowali także jego rywale ze skoczni. Chodzi m.in. o Halvora Egnera Graneruda, Karla Geigera i Stefana Krafta.

„Trzymajcie się wszyscy. Najlepsze życzenia i trzymam kciuki” – napisał w mediach społecznościowych wskazany przez typy dnia lider Pucharu Świata. Do tych słów Norweg dodał emotikony: serce i napięty biceps, oznaczający „siłę”.

źródło: Sportowe Fakty

Zobacz również: