morderstwo

Ręce opadają, gdy słyszy się o sytuacjach takich jak ta z województwa kujawsko-pomorskiego. 27-letnia matka przyjechała kompletnie pijana autem do szkoły, aby odebrać swoje dziecko. Na szczęście dzięki reakcji świadka zdarzenia nie doszło do tragedii.

Matka miała ponad 2 promile alkoholu

W poniedziałek, 20 marca dyżurny policji w Rypinie przyjął niepokojące zgłoszenie. Otóż do jednej ze szkół w gminie Skrwilno przybyła pijana kobieta. Okazało się, że 27-latka była matką jednego z uczniów.

Nietrzeźwa kobieta przyjechała do szkoły autem i zamierzała odebrać swoje dziecko. Sprawę na policję zglosił świadek zdarzenia. Kobiecie odebrano kluczki do samochodu, a na miejsce wezwano mundurowych.

„Na miejscu policjanci zastali zgłaszającą. Z jej relacji wynikało, że zauważyła kobietę, która przyjechała do szkoły samochodem, a jej zachowanie wskazywało, że może być pijana. Dodatkowo przechodząc obok, wyczuła od niej alkohol. Zgłaszająca cały czas obserwowała kobietę, a gdy ta wspólnie ze swoim dzieckiem próbowała ponownie wsiąść do pojazdu i odjechać, zabrała jej kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę” – poinformowała rzecznik asp. sztab. Dorota Rupińska z KPP w Rypinie.

Oczywiście 27-letnia matka została poddana badaniom. Ich wyniki potwierdziły, że kobieta była kompletnie pijana. Dokładnie rzecz biorąc miała ponad dwa promile alkoholu w organizmie!

Nieodpowiedzialną matką okazała się mieszkanka gminy Skrwilno. Funkcjonariusze policji bez wahania zatrzymali jej prawo jazdy. Poza tym, mundurowi zaopiekowali się dzieckiem nieodpowiedzialnej kobiety. Następnie malucha przekazano członkom rodziny.

Teraz 27-letnia matka musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami swojego karygodnego zachowania. Kobieta odpowie za swój czyn przed sądem. W najgorszym wypadku może trafić nawet na dwa lata do więzienia i zapłacić wysoką grzywnę.

źródło: Super Express

Zobacz również: