Dawid Kubacki
foto: YouTube

Popularny dziennikarz Krzysztof Skórzyński opowiedział o kulisach ogłoszenia przez Dawida Kubackiego decyzji o rezygnacji z Raw Air i powrocie do kraju. Z pewnością relacja przedstawiciela mediów poraża. Łzy same napływają do oczu.

Dawid Kubacki czuwa przy chorej żonie

Bez dwóch zdań ostatnimi czasy kibice skoków narciarskich i nie tylko żyją dramatem Dawida Kubackiego. Przypomnijmy, iż żona zawodnika przebywa w tej chwili w szpitalu w Nowym Targu, gdzie walczy o życie.

Jak dobrze wiemy, 33-letni skoczek od niedzieli jest przy żonie. Dodajmy, iż Dawid Kubacki zrezygnował z udziału w niedzielnym konkursie w Vikersund, aby jak najszybciej znaleźć się u boku małżonki.

Niedawno znany dziennikarz TVN opowiedział o tym, jak wyglądało ogłoszenie decyzjo o wycofaniu się Dawida Kubackiego z Raw Air. Niewątpliwie to, czego świadkiem był Krzysztof Skórzyński można określić mianem dramatu.

Okazuje się, że to właśnie dziennikarze dowiedzieli się o decyzji Dawida Kubackiego jako pierwsi.

„Zawieszam głos, wiecie dlaczego? Bo mam do tej sprawy bardzo osobisty stosunek, bo ja znam i Dawida, i Martę” – zaznaczył Krzysztof Skórzyński.

„Ja wam powiem, jak to wyglądało z naszej perspektywy. Przed godziną 14 dostaliśmy wiadomość z Polskiego Związku Narciarskiego, że o godzinie 14 wszyscy musimy być w takim miejscu – to się nazywa mix zona – to jest takie miejsce dla dziennikarzy pod skocznią, gdzie robi się wywiady” – przyznał łamiącym się głosem prezenter TVN.

„Wtedy zszedł do dziennikarzy na tę strefę Thomas Thurnbichler, trener reprezentacji, który miał takie krótkie wystąpienie. Mówił o tym, że z powodów osobistych Dawid jest zmuszony wrócić do domu – wycofuje się z całego cyklu Raw Air. To jest ten cykl norweskich konkursów” – relacjonował mężczyzna.

Na pewno kolejne słowa gwiazdora TVN porażają. „Powiem wam zupełnie uczciwie, że nie mieliśmy wątpliwości ani przez moment, że wydarzyło się dramatycznego. Jeżeli się wycofuje w takich okolicznościach zawodnika, który bije się o zwycięstwo w Pucharze Świata, a przynajmniej o podium w całym pucharze świata, to wiedzieliśmy, że jest bardzo źle” – nie krył poruszony dziennikarz.

„Zostaliśmy poproszeni o uszanowanie prywatności Dawida i niezadawanie pytań, więc czekaliśmy na te oficjalne informacje. Dawid się nimi podzielił wczoraj na Instagramie, mówiąc o tym, że Marta jest w szpitalu, z powodów kardiologicznych jest w ciężkim stanie i walczy o życie” – dodał Skórzyński.

Piękne zachowanie Halvora Egnera Graneruda

Jednocześnie gwiazda TVN podkreśliła, jak pięknie zachował się główny rywal Dawida Kubackiego.

„Chcę jeszcze powiedzieć, że fantastycznie zachował się Halvor Egner Granerud, lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Norweg. Po rezygnacji Dawida, on został zwycięzcą – nie miał się z kim bić” – zaczął prezenter.

„Podszedł do mnie i powiedział: bardzo cię proszę, żebyś dzisiaj nie pytał mnie o radość z tego zwycięstwa, dopóki ja nie wiem, co się wydarzyło u Dawida, nie zadawaj mi tych pytań” – dokończył dziennikarz.

źródło: Fakt

Zobacz również: