Władimir Putin Rosja
foto: YouTube

W środę, 22 marca Rosja kolejny raz zaatakowała cele cywilne. Tym razem doszło do intensywnych ostrzałów ukraińskiego Zaporoża. Rosyjskie pociski spadły m.in. na bloki mieszkalne. W sieci opublikowano wstrząsające nagrania, które pokazują ogrom zniszczeń dokonanych prze okupantów.

Rosja nie ma litości dla ukraińskich cywilów

Jak już wspomnieliśmy, Rosja zaatakowała cele cywilne w Zaporożu. Szef gabinetu prezydenta Ukrainy Andrij Jermak poinformował, że „pod wrogim ostrzałem są bloki mieszkalne i wyspa Chortyca”.

Porażające nagranie z wybuchu jednego z rosyjskich pocisków udostępnił w mediach społecznościowych sam prezydent Ukrainy, Wołodymir Zełenski.

„Właśnie teraz rosyjska rakieta trafiła w wielopiętrowy blok w Zaporożu. Rosja ze zwierzęca brutalnością ostrzeliwuje miasto” – napisał prezydent Ukrainy na Twitterze.

„W tej chwili dzielnice mieszkalne, w których mieszkają zwykli ludzie i dzieci, są ostrzeliwane. To nie może stać się 'tylko kolejnym dniem’ w Ukrainie ani nigdzie indziej na świecie. Świat potrzebuje większej jedności i determinacji, aby szybciej pokonać rosyjski terror i chronić życie” – zaapelował ukraiński przywódca.

https://twitter.com/ZelenskyyUa/status/1638498087051116545

Mieszkańcy Zaporoża relacjonowali w sieci, że w mieście słychać było „kilka głośnych odgłosów eksplozji”. Ludzie podkreślili, iż Rosja wystrzeliwuje swoje pociski w cywilne obiekty, głównie w budynki mieszkalne. W wyniku ataku na terenie miejscowości wybuchło wiele pożarów.

Sekretarz rady miejskiej Anatolii Kurtew przekazał, iż w związku z atakiem Rosji na bloki mieszkalne, zginęła jedna osoba. Natomiast 25 mieszkańców trafiło do szpitala. Niestety trzech poszkodowanych jest w poważnym stanie.

W internecie krążą także inne nagrania oraz zdjęcia z miejsca ataku Rosji na budynki mieszkalne w Zaporożu.

Rosja ostrzelała m.in. 9-piętrowy budynek mieszkalnych. Na skutek ataku, według nieoficjalnych doniesień, rannych zostało 18 osób, w tym cztery ciężko. „Dwoje dzieci w wieku 7 i 9 lat trafiło do szpitala” – podali zagraniczni dziennikarze.

źródło: Polsat News

Zobacz również: