Władysław Kosiniak-Kamysz przekazał przykrą informację

Smutna informacja pojawiła się w mediach. Nie żyje znany polski aktor. Widzowie mogą go pamiętać z takich seriali jak „Klan” czy „Pierwsza miłość”. Warszosław Kmita, bo o nim mowa, zmarł w wieku 79 lat.

Aktor przegrał walkę z chorobą

Wiadomość o śmierci mężczyzny przekazało Studium Animatorów Kultury w Kaliszu. To właśnie z tą instytucją współpracował zmarły aktor.

Z oświadczenia kaliskiego Studium Animatorów dowiemy się, iż Warszosław Kmita odszedł w nocy z 16 na 17 marca tego roku. Aktor zmarł w wyniku choroby, z którą zmagał się od jakiegoś czasu.

Warto podkreślić, iż walka 79-latka z chorobą nie trwała długo. Co ciekawe, przedstawiciele studium nie sprecyzowali, z jakim schorzeniem zmagał się zmarły aktor.

Smutny komunikat wystosowany przez studium jest pełen ciepłych słów w stosunku do 79-letniego artysty. Autorzy oświadczenia podkreślili, że aktor był nie tylko wybitnym pedagogiem dla uczniów, ale również dobrym i życzliwym kolegą dla współpracowników.

Z pewnością nie wszyscy kojarzą Warszosława Kmitę po nazwisku. Natomiast niewątpliwie wiele osób widziało go na ekranach swoich telewizorów. Aktor zagrał kilka ról w najpopularniejszych, polskich serialach.

Należy wspomnieć chociażby „Pierwszą miłość”, w której wcielił się w postać senatora romansującego z prostytutką. Poza tym, aktor wystąpił również w „Klanie”. W tej produkcji zagrał prezesa stowarzyszenia.

Co ciekawe, Warszosław Kmita skończył PWSTiF w Łodzi. Następnie pracował w teatrach w północnej Polsce. W tym miejscu warto wspomnieć chociażby Bydgoszcz czy Olsztyn.

Ostatecznie pod koniec lat 80. przeniósł się do Kalisza, gdzie osiedlił się na stałe. To właśnie w tym mieście długo występował na deskach tamtejszego teatru. Poza tym, Warszosław Kmita wykładał we wspomnianym Studium Animatorów Kultury.

źródło: Lelum

Zobacz również: