Bałtyk

Trudno uwierzyć w to, co wydarzyło się na terenie jednej ze szkół podstawowych w naszym kraju. Zaledwie 9-letni chłopiec pobił 8 i 10-latka. Powodem sprzeczki zakończonej bójką była piłka.

Bójka w warszawskiej szkole podstawowej

Bulwersujące zdarzenie miało miejsce na terenie jednej ze szkół podstawowych na Pradze-Północ. Dwóch strażników miejskich w trakcie patrolowania otoczenie wspomnianej placówki usłyszało krzyk. „Co ty robisz, nie bij ich!” – miała wołać kobieta.

Jakie musiało być zdziwienie mundurowych, gdy okazało się, że agresorem jest zaledwie 9-letni chłopiec. Dziecko zupełnie nie przejmowało się tym, że jego dwaj koledzy (8 i 10-latek) płaczą.

To właśnie wspomniany 9-latek doprowadził do bójki na terenie szkoły. Dziecko postanowiło samo wymierzyć sprawiedliwość w sprzeczce o piłkę. Co gorsza, kilkulatkowi towarzyszył inny chłopak, który miał przy sobie dwa noże.

Na temat zdarzenia w otoczeniu szkoły głos zabrały lokalne media. Redaktorzy zwrócili uwagę, że 9-latek w ogóle nie przejął sie zaistniałą sytuacją. „Agresywny dziesięciolatek nie wykazywał skruchy i wydawał się rozbawiony całą sytuacją” – donieśli dziennikarze.

Sprawą pobicie zajęli się nie tylko strażnicy, ale i dyrektor szkoły. Oczywiście bulwersujacy incydent zgłoszono na policję.

„Potwierdzamy, że doszło do naruszenia nietykalności cielesnej. Sprawą zajmuje się Wydział do spraw Nieletnich i Patologii. Toczy się też postępowanie opiekuńcze i sprawa trafi do sądu” – powiedziała mł. asp. Agnieszka Wiatrowicz-Grabowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI.

źródło: Interia

Zobacz również: