gwałt w Warszawie

Do tajemnicznego zdarzenia doszło w jednym z polskich szpitali. 38-latka urodziła zdrowe dziecko. Niestety dzień po porodzie świeżo upieczona matka zmarła w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach. Teraz sprawą śmierci kobiety zajmuje się prokuratura.

Śmierć nastąpiła w wyniku „gwałtownego pogorszenia się stanu zdrowia”

Przykra sytuacja miała miejsce w szpitalu w Głogowie. 38-latka urodziła dziewczynkę, a następnego dnia niespodziewanie zmarła. Okoliczności śmierci kobiety bada teraz miejscowa prokuratura.

Sprawa śmierci kobiety jest o tyle tajemnicza, że nawet przeprowadzona sekcja zwłok nie dała odpowiedzi na pytanie, co spowodowało zgon 38-latki.

Warto podkreślić, iż zmarła kobieta miała już dwójkę innych dzieci. Jedno ma około roku, a drugie jest już pełnoletnie.

Na temat śmierci 38-letniej kobiety głos zabrał szpital w Głogowie. „U pacjentki po odbytym porodzie siłami natury doszło do gwałtownego pogorszenia się stanu zdrowia” – oświadczyła Ewa Todorov, rzecznika lecznicy.

Przedstawicielka szpitala podkreśliła, iż medycy robili co w ich mocy, aby uratować kobietę. Niestety, 19 marca świeżo upieczona mama zmarła.

„Niezwłocznie została przekazana na oddział intensywnej terapii. Pomimo wszechstronnego działania lekarzy, pomimo zastosowania intensywnego leczenia, doszło do zgonu pacjentki” – zaznaczyła Ewa Todorov. Pracownica lecznicy dodała, że 38-latka nie reagowała na żadne podane przez lekarzy leki.

Jak już wspomnieliśmy, sprawę tajemniczej i niespodziewanej śmierci mieszkanki Głogowa badają policja i prokuratura. W tej chwili śledczy prowadzą dwa śledztwa.

„Jedno dotyczy narażenia dziecka na niebezpieczeństwo, w związku z tym, że pojawiło się podejrzenie, że matka mogła zażywać narkotyki. Drugie postępowanie jest prowadzone w sprawie doprowadzenia nieumyślnie do zgonu kobiety” – podała Lidia Tkaczyszyn, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Koniecznie trzeba podkreślić, iż teoria o przyjmowaniu przez zmarłą narkotyków nie została jednak poparta żadnymi dowodami. Z tego powodu eksperci przeprowadzą teraz badania toksykologiczne. Ich wyniki wykluczą lub potwierdzą podejrzenia dotyczące środków odurzających obecnych w ciele ciężarnej.

źródło: Goniec

Zobacz również: