nie żyje dziecko

Ta wiadomość nie ucieszy osób, które liczyły, że wiosenna pogoda zadomowiła się w naszym kraju na dobre. Eksperci zapowiadają, że aura w Polsce zmieni się diametralnie. Wszystko ma zacząć się niebawem. Poznajcie szczegóły.

Pogoda w naszym kraju zmieni się diametralnie

W ostatnich dniach Polacy mogą korzystać z prawdziwie wiosennej pogody. Jest ciepło. W niektórych częściach kraju słupki rtęci wskazują nawet 20 stopni Celsjusza. Niestety, meteorolodzy nie mają wątpliwości, że niebawem czeka nas drastyczna zmiana aury.

Eksperci zapowiedzieli, iż końcówka marca to istne załamanie pogody. Wiele wskazuje na to, że Polacy będą musieli ponownie wyciągnąć z szaf ciepłe kurtki i szaliki. Trzeba przygotować się bowiem nawet na nocne przymrozki.

Drastyczna zmiana pogody ma nastąpić lada moment. Dokładnie rzecz biorąc na przełomie obecnego oraz przyszłego tygodnia. Odpowiedzialne za pogorszenie aury ma być zimne, arktyczne powietrze napływającego do Polski z północy.

„Jeszcze w niedzielę temperatury w wielu miejscach południowej Polski przekraczać będą 15 stopni Celsjusza. Jednak w poniedziałek od południa wkroczy do Polski aktywny niż genueński. Po północnej i zachodniej stronie niżu w nasz region spłynie chłodne powietrze z północnego wschodu. Temperatury poszybują w dół. Do Polski wróci mróz” – zaalarmowali specjaliści.

W podobnym tonie wypowiedzieli się eksperci z IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej). Ich zdaniem ochłodzenie nastąpi już w najbliższy poniedziałek tj. 27 marca.

Właśnie w tym dniu będzie pochmurnie. Synoptycy zapowiedzieli, iż na wschodzie kraju spadnie deszcz, a na zachodzie deszcz ze śniegiem lub przejściowo sam śnieg. W górach spodziewane są opady śniegu.

Temperatura mocno spadnie. Otóż w nocy termometry wskażą od 0°C na północy i zachodzie do 8°C na południowym wschodzie. Natomiast w dzień możemy maksymalnie liczyć na temperaturę od 4°C na północy do 11°C na południowym wschodzie.

Brzydka aura utrzyma się przez następne dni

Niestety w kolejnych dniach czeka nas równie nieprzyjemna pogoda. IMGW podało, że we wtorek, 28 marca wystąpi zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotne opady śniegu, a także deszczu ze śniegiem.

Jeśli chodzi o temperaturę to w nocy słupki rtęci mogą pokazać od -4°C do -1°C, a w rejonach podgórskich nawet do -7°C. W dzień temperatura będzie wyższa, ale też nie zachwyci (maksymalnie od 3°C do 6°C.). Dodajmy, że spodziewany jest wiatr umiarkowany i porywisty. Tradycyjnie mocniej powieje nad morzem. Tam w porywach do 65 km/h, z kierunków północno-zachodniego i zachodniego.

Podobna pogoda wystąpi w środę, 29 marca. Synoptycy zapowiadają, że w całej Polsce będzie pochmurnie z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. W nocy znów możliwe przymrozki, a w dzień maksymalnie od 4°C do 8°C.

Jakiekolwiek zmiany przyniesie dopiero czwartek, 30 marca. Wtedy ma się zrobić nieco cieplej. Temperatura w nocy od -1°C na północy do 5°C na południowym zachodzie. Z kolei w dzień temperatura od 4°C do 8°C. Wiatr nadal porywisty, zachodni.

źródło: Goniec

Zobacz również: