Dawid Kubacki
foto: YouTube

Cała Polska żyje teraz dramatem rodziny Dawida Kubackiego. Wszyscy modlą się o zdrowie i uratowanie życia jego żony. Tymczasem w mediach społecznościowych pojawił się mrożący krew w żyłach wpis.

Dawid Kubacki przyznał, że lekarze walczą o życie jego żony

Przypomnijmy, iż na początku tego tygodnia nasz aktualnie najlepszy skoczek narciarski przekazał bardzo smutne wieści.

„Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu ale nie to jest teraz najważniejsze” – napisał na Instagramie Dawid Kubacki.

Od tego momentu z całego kraju, a nawet z zagranicy do rodziny Kubackich płyną słowa wsparcia. O uzdrowienie dla Marty Kubackiej modlą się zarówno zwykli Polacy, jak i biskupi.

Wszyscy mają nadzieję, że żona Dawida Kubackiego powróci do pełni sił. Optymistycznie zabrzmiały słowa Adama Małysza, który jakiś czas temu wyznał, że ukochana 33-letniego skoczka trafiła pod znakomitą opiekę.

„Marta jest w najlepszych rękach, jeśli chodzi o kardiologię w Polsce. Trafiła do szpitala w Zabrzu, na oddział profesora Religi. Mocno, mocno trzeba trzymać kciuki, za to, żeby wszystko dobrze się ułożyło i powiodło. Żeby Marta wróciła do zdrowia, a Dawid do skoków” – przyznał Adam Małysz.

Oczywiście aktualny prezes Polskiego Związku Narciarskiego miał na myśli Śląskie Centrum Chorób Serca. To właśnie w tej placówce w 1985 roku profesor Zbigniew Religa wraz z zespołem przeprowadził pierwszy w Polsce udany przeszczep serca. Z tego powodu wszyscy liczą, że dramat rodziny Kubackich zakończy się pomyślnie.

W mediach społecznościowych pojawiły się słowa wsparcia dla chorej kobiety. „Pani Martusiu modlę się o zdrowie dla Pani – jest Pani silną, mądrą i cudowną dziewczyną-nie ma innej opcji, niż powrót do zdrowia. Córeczki i mąż czekają na Panią”, „Z niecierpliwością czekam na dobre wieści. Walcz Marta, masz dla kogo żyć. Trzymam kciuki”, „Walcz Kobieto, Twój mąż jest Mistrzem, Ty bądź Mistrzynią”, „Myślą i modlitwą każdego dnia z Tobą, Dawidem i Dziewczynkami. On się tym zajmie…” – napisali internauci.

Porażająca intencja modlitewna

Niestety na Facebooku pojawił się też wstrząsający wpis. Mowa o intencji modlitewnej, której treść, co prawda niepotwierdzona, ale wywołuje dreszcze.

„Dostałam taka prośbę: PROŚBA O MODLITWĘ W INTENCJI RODZINY KUBACKICH. W moim szpitalu lezy Marta Kubacka, zona naszego skoczka narciarskiego Kubackiego Dawida. Jest w makabrycznym stanie. Prosze Cie rozeslij intencje modlitewne o jej uzdrowienie. Ma 31 lat. W styczniu urodzila 2 gie dziecko. Siadlo jej serce. Przywiezli ja z Krakowa , bo tam cos poszlo nie tak. Uszkodzili jej tetnice udowa, byla operowana. Potem przy zakladaniu elektrody przez lewa tetnice do lewej komory tez miala krwawienie, znowu byla na bloku, ale opanowali to. Frakcje wyrzutowa serca ma 11’/’, a normalnie powinno byc ok. 50 procent. Prawdopodobnie dostala jeszcze udar. W BOGU CAŁA NADZIEJA! Powyższa intencja jest bardzo pilna!” – przeczytamy w niepokojącym poście.

Pod dramatycznym wpisem pojawiło się mnóstwo komentarzy poruszonych użytkowników Facebooka. W większości poruszeni ludzie zapewniają o modlitwie w intencji żony Dawida Kubackiego.

źródło: Pomponik

Zobacz również: