prognoza pogody

Za nieco dwa tygodnie Wielkanoc. Tradycyjnie wszyscy zastanawiamy się, jaka pogoda będzie w czasie Świąt. Przedstawiamy najnowszą prognozę pogody na te dni.

Wielkanoc nie rozpieści nas pogodą

Najnowsze prognozy pogody na Wielkanoc nie napawają optymizmem. Wiele wskazuje na to, że powinniśmy zapomnieć o ciepłej i słonecznej aurze w czasie Świąt. Oto szczegóły prognoz synoptyków.

W tym roku Święta Wielkanocne przypadają na 9 i 10 kwietnia. W poprzednich latach zdarzało się, że w tym czasie pogoda nie była dla nas łaskawa. Temperatury były niskie. Czasem zdarzało się, iż było nawet chłodniej niż w Boże Narodzenie.

Pierwsze prognozy pogody sugerują, że już w przedświąteczny tydzień niemal w całym kraju wystąpią temperatury nieco niższe od normy. Aczkolwiek według meteorologów nie powinno być to duże odchylenie od normy.

W okresie Wielkanocy tj. około 9-10 kwietnia lub też zaraz po niej, temperatura powoli, ale systematycznie, powinna wzrastać.

Na początku kwietnia w Polsce powinny dominować chłodne masy powietrza. Z tego powodu w pierwszej dekadzie miesiąca nocami temperatura często może spadać do 0 st. C. Poza tym, należy się przygotować na mróz. Dodajmy, że chodzi nie tylko o przygruntowe przymrozki.

Jak już wspomnieliśmy, około 10 kwietnia spodziewane jest nieduże ocieplenie. Aczkolwiek poranki mogą bywać jeszcze zimne. Przy czym minusowa temperatura będzie się zdarzać rzadko.

Niestety w czasie Wielkanocy nie będzie zbyt ciepło. W ciągu dnia temperatura może mieć problem z przekroczeniem 10 st. C. Zwłaszcza na północy oraz w obszarach podgórskich.

Z kolei między 3 a 9 kwietnia popołudniami przeważnie mamy odnotować od 4 st. C na Podhalu do 9 st. C na zachodzie i południu. Natomiast w dniach 10-16 kwietnia od 8 st. C w rejonie Zakopanego do 13 st. C w regionach południowych.

Mówiąc o pogodzie w Święta należy wspomnieć, iż w okolicach Wielkanocy od czasu do czasu może spaść deszcz. Dotyczy to głównie południa i wschodu kraju. Na szczęście synoptycy przewidują, że nie powinno padać zbyt mocno. Ponadto jest szansa na momenty słoneczne.

Zatem jak widać po powyższej prognozie pogody, w czasie Wielkanocy nie mamy co liczyć na bardzo wysokie temperatury i mnóstwo chwil ze słońcem. Miejmy jednak nadzieję, że te niezbyt optymistyczne przewidywania nie zepsują nam Świąt.

źródło: Onet

Zobacz również: