nie żyje żeglarz

Smutna wiadomość ujrzała światło dzienne w niedzielę rano (26 marca). Znany aktor zginął w tragicznych okolicznościach. Widzowie mogą go pamiętać chociażby z serialu „Czterej pancerni i pies”.

Aktor zginął w pożarze domu

Tragiczny pożar domu miał miejsce w Trzcińcu – niewielkiej miejscowości na Lubelszczyźnie. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł mężczyzna w podeszłym wieku. Dziennikarze popularnego dziennika ustalili, że chodzi o aktora Piotra Wysockiego.

Jak już wspomnieliśmy, do tragedii doszło w niedzielny poranek. Strażacy z jednostki w Opolu Lubelskim otrzymali zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o pożarze w miejscowości Trzciniec. Oczywiście służby od razu udały się na miejsce.

Niestety po ugaszeniu ognia strażacy znaleźli zwłoki mężczyzny. Wiele wskazuje na to, że należą one do znanego aktora, który był lokatorem drewnianego domu.

„Opolska policja dowiedziała się o zdarzeniu dziś o 8 rano. Policjanci, którzy pojechali na miejsce i pracowali razem z innymi służbami, we wnętrzu domu ujawnili ciało człowieka. W tej chwili ustalamy, kto to był. Mamy przypuszczenia, że był to 87-letni mieszkaniec tego domu. Z informacji, jakie posiadamy, wynika, że w tym domu mieszkał sam. Pewność będziemy mieli dopiero po przeprowadzonych badaniach, ponieważ stan ciała tego człowieka nie pozwolił na ustalenie tożsamości z wszelką pewnością” – podała asp. Edyta Żur, oficer prasowa KPP w Opolu Lubelskim.

„Mężczyzna miał kłopoty z poruszaniem się. Nie wykluczamy jednak, że będzie konieczne wykonanie badań DNA, w celu stuprocentowego potwierdzenia tych ustaleń” – dodała mundurowa.

Jak na razie nie wiadomo, z jakiego powodu wybuchł pożar. Oficjalne przyczyny tragicznej śmierci aktora ustalą biegli pożarnicy. Nieoficjalnie mówi sie, że mogło dojść do zwarcia w instalacji elektrycznej.

Zmarły aktor urodził się w 1936 r. w Toruniu. Artysta występował zarówno w teatrze, filmie, jak i telewizji. Był absolwentem Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

W trakcie swojej kariery aktor grał m.in. w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu oraz Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Widzowie mogą kojarzyć Piotra Wysockiego z udziału w takich produkcjach jak m.in. w „Popioły”, „Czterej pancerni i pies”, „Kariera Nikodema Dyzmy” czy „Chopin. Pragnienie miłości”.

źródło: Fakt

Zobacz również: