gwałt w Warszawie

Dramatyczne sceny rozegrały się na torach w jednym z polskich miast. Młody mężczyzna zmarł w wyniku potrącenia przez pociąg. Policja ustala okoliczności tego tragicznego wypadku.

Pociąg śmiertelnie potrącił młodego człowieka

W niedzielę 26 marca po godzinie 20:00 oficer dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach przyjął niepokojące zgłoszenie. Informacja pochodziła z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu i dotyczyła tragicznego zdarzenia na torach kolejowych w Pamiątkowie.

Gdy służby przybyły na miejsce okazało się, że pociąg relacji Kraków-Szczecin potrącił pieszego. Oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach aspirant Sandra Chuda poinformowała, iż potrącony młody mężczyzna zginął na miejscu.

Do akcji zadysponowano strażaków z JRG Szamotuły, a także OSP Baborowo i OSP Pamiątkowo. Ponadto na miejscu stawili się policjanci, karetka pogotowia i służby kolejowe. Dodajmy, że aktualnie policja wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku z udziałem pociągu. Oczywiście działania mundurowych nadzoruje prokurator z Szamotuł.

Kilka informacji dotyczących dramatycznego zdarzenia podał oficer dyżurny KP PSP w Szamotułach. Policjant podał, iż pociągiem osobowym, który brał udział w incydencie, podróżowało w sumie 221 osób.

Na szczęście żaden z pasażerów i obsługi pociągu nie został ranny. Jak nie trudno się domyślić, ruch kolejowy na jednym torze został wstrzymany. Osoby podróżujące feralnym składem musiały przesiąść się do innego pociągu.

Lokalni dziennikarze donieśli, iż ofiarą tragicznego wypadku jest młody, około 29-letni mężczyzna.

źródło: Szamotuły Nasze Miasto

Zobacz również: