Radio Maryja
foto: YouTube

Popularna polska piosenkarka znalazła się w ogniu krytyki po swoim wyznaniu na temat religii. Roksana Węgiel, bo o niej mowa, naraziła się m.in. Radiu Maryja. Co tak zdenerwowało przedstawicieli środowiska firmowanego przez Tadeusza Rydzyka?

Radiu Maryja nie podoba się stanowisko piosenkarki wobec aborcji

Na początku warto wspomnieć, iż Roksana Węgiel uchodzi za osobę, która nie boi się mówić otwarcie o swojej wierze. Młoda wokalistka wiele razy podkreślała, że jest katoliczką i regularnie chodzi do kościoła. Dlatego może nieco zdziwić fakt, iż gwiazda została ostatnio ostro zaatakowana przez Radio Maryja.

Środowisku Tadeusza Rydzyka nie spodobała się jedna z wypowiedzi artystki. 18-latka podpadła Radiu Maryja swoją wypowiedzią na temat aborcji.

Podczas wizyty w programie Kuby Wojewódzkiego Roxie Węgiel stwierdziła, że Bóg po to dał ludziom wolną wolę, aby mogli decydować o swoim życiu.

„Jestem katoliczką, ale uważam, że Bóg dał nam wolną wolę i jak zadano mi pytanie o aborcję, to uważam, że nie powinno się nikomu niczego zabraniać” – powiedziała wprost piosenkarka.

Z kolei w trakcie jeszcze innego wywiadu, artystka podkreśliła potrzebę przełamania stereotypu kościoła, jako instytucji „dla wapniaków”. „Chodzę do kościoła z moją ekipą, która jest bardzo, że tak powiem, współczesna i totalnie to są super ziomale, więc trzeba trochę uświadamiać ludzi” – zaznaczyła Roxie Węgiel.

Wypowiedzi gwiazdy nie przypadły do gustu felietoniście Radia Maryja. Redaktor w ostrych słowach ocenił wypowiedzi 18-latki.

Pracownik Radia Maryja komentując postawę Roksany Węgiel przytoczył słowa Josepha Ratzingera, o tym że „Kościół nie jest sklepem samoobsługowym, w którym każdy wybiera sobie to, co mu się podoba”

To jednak nie wszystko. Felietonista Radia Maryja zwrócił uwagę również, iż słowa dziewczyny mogą zniweczyć całe dobro, jakie przyniosło jej świadectwo.

Co ciekawe, pracownik Radia Maryja zasugerował, że na rozwój duchowości młodej artystki ogromny wpływ miało środowisko związane z suspendowanym księdzem buntownikiem Danielem Galusem i jego wspólnotą Miłość i Miłosierdzie Jezusa.

„W tym miejscu warto też przypomnieć, że Roksana Węgiel mówi, że przełomowe dla jej wiary było uczestnictwo w spotkaniach modlitewnych wspólnoty suspendowanego obecnie ks. Daniela Galusa (…). Nie raz widziałem, jak jego zwolennicy szczycili się, że piosenkarka jest przykładem na dobre owoce, jakie wyrastają z dzieła ks. Galusa. Jak jednak widać, nie jest tak kolorowo i to powinna być nauczka dla tych środowisk, że rozeznawanie owoców nie jest takie proste” – podsumował współpracownik Tadeusza Rydzyka.

źródło: Super Express

Zobacz również: