Piotr Żyła
foto: YouTube

Jeden z najpopularniejszych skoczków narciarskich wzruszył użytkowników mediów społecznościowych. Piotr Żyła zdobył się na piękny gest wobec Marty i Dawida Kubackich.

Piotr Żyła zamieścił piękny wpis na Instagramie

Jak dobrze wiemy, Dawid Kubacki postanowił zakończyć przedwcześnie sezon Puchru Świata. Powodem był poważny stan zdrowia jego małżonki.

„Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu ale nie to jest teraz najważniejsze” – napisał tydzień temu 33-letni skoczek narciarski.

Obecnie kobieta przebywa w szpitalu w Zabrzu, gdzie znajduje się pod opieką najlepszych kardiologów w kraju. Jej stan powoli, ale poprawia się z każdym dniem.

„Ostatni czas był dla naszej rodziny czymś bardziej nieprzewidywalnym niż skoki narciarskie. Na żadnych zawodach nie stresowałem się tak, jak słysząc ciągły dźwięk z aparatur monitorujących funkcje życiowe mojej żony. Dziś dzień zawodów, a dla nas pierwsze zwycięstwo. Marta jest stabilna i każdy dzień przynosi jakiś postęp. Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia” – wyznał Kubacki kilka dni później w mediach spolecznościowych.

Do całej sprawy odniósł się niedawno Piotr Żyła. Po pierwsze, „Wiewiór” razem z kolegami z drużyny zdobyli się na wzruszajacy gest. Doszło do niego w sobotę po zawodach Pucharu Świata w fińskim Lahti.

Wspomniany Piotr Żyła, ale także Kamil Stoch, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł zapozowali do wspólnego zdjęcia po zdobyciu trzeciego miejsca w czasie wspomnianego konkursu. Polscy skoczkowie narciarski pokazali dłońmi znak serca, dedykując je oraz swój sukces koledze z zespołu i jego chorej żonie.

Po drugie, Piotr Żyła umieścił wzruszający wpis na swoim Instagramie. „No i pięknie podium jest. I serduszka dla Marty Kubackiej i Dawida Kubackiego” – napisał w mediach społecznościowych Piotr Żyła.

Polak dodał do tekstu wspomniane wcześniej zdjęcie, które zostało zrobione po zawodach w fińskim Lahti.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Piotr Żyła (@piotr_zyla_official)

źródło: Planeta

Zobacz również: