nie żyje aktorka

Radny Platformy Obywatelskiej podzielił się za pośrednictwem mediów społecznościowych wstrząsającą wiadomością. Krakowski działacz Tomasz Daros wyznał, że właśnie zmarł jego malutki synek. „Nie da się ująć w słowa tego, że musimy pożegnać się z naszym ukochanym synkiem” – napisał polityk. 

Radny Platformy Obywatelskiej zaapelował do Polaków

Tomasz Daros to krakowski radny z Platformy Obywatelskiej. Mężczyzna jest wiceprzewodniczącym klubu KO w Radzie Miejskiej Krakowa, przewodniczącym dzielnicy I Stare Miasto, członkiem stowarzyszenia Przyjaciele Dzielnicy I oraz prawnikiem.

Polityk właśnie przekazał tragiczną wiadomość. Zmarł jego 9-miesięczny synek Oliwier. Chłopiec zmagał się z poważną chorobą.

„Nie da się ująć w słowa tego, że musimy pożegnać się z naszym ukochanym synkiem Oliwierkiem. Nasz mały bohater został zabrany po 9 miesiącach przez chorobę, z którą nie mieliśmy szans walczyć, bo nie ma na nią leku ani terapii…” – rozpoczął swój emocjonalny wpis członek Platformy Obywatelskiej.

„Oliwierek po 72 dniach, jakie spędził od urodzenia w szpitalu, został wreszcie przewieziony do swojego domu przez pogotowie, dzięki temu, że zostaliśmy objęci opieką hospicjum domowego dla dzieci” – wyjaśnił w swoim wpisie Tomasz Daros.

Warto podkreślić, iż radny Platformy Obywatelskiej zaapelował w swoim poście do Polaków. Polityk poprosił o wsparcie darowiznami fundacji „Oswoić Miopatię”, która wspiera ludzi cierpiących na chorobę, na którą cierpiało jego zmarłe dziecko.

„Jeśli ktoś chciałby wesprzeć fundację, działającą na rzecz osób z podobną i tak bardzo rzadką diagnozą, to prosimy o wsparcie (…)” – napisał Tomasz Daros.

Poza tym, przedstawiciel Platformy Obywatelskiej podziękował za wielkie wsparcie hospicjum domowemu dla dzieci Alma Spei.

„Dostaliśmy ogromne wsparcie i troskę w tej niewyobrażalnie trudnej sytuacji, za co ogromnie dziękujemy całemu zespołowi Alma Spei! Fundacja ta działa także dzięki darczyńcom, więc jeśli ktoś mógłby i chciałby wesprzeć jej działania, które my odczuliśmy z Olisiem w największej potrzebie, to zostawiamy kontakt i dane do przelewu poniżej” – wyjaśnił mężczyzna.

Z pewnością warto napisać kilka słów na temat schorzenia, z powodu którego zmarł synek Tomasza Darosa.

Otóż miopatia to rzadka choroba mięśni, której wrodzone objawy nie są uleczalne. Przyczyną powstania tego schorzenia są zmiany w genach. Miopatia charakteryzuje się osłabieniem mięśni i zanikami mięśniowymi.

źródło: Fakt

Zobacz również: