Joanna Jóźwik polska lekkoatletka
foto: YouTube

Świat polskiego sportu mówi dziś tylko o jednym. Znana polska lekkoatletka właśnie przekazała przykrą informację. Joanna Jóźwik kończy profesjonalną karierę. To wielki smutek dla kibiców, a zwłaszcza fanów utalentowanej biegaczki.

Lekkoatletka podjęła trudną decyzję

Zakończenie sportowej kariery Joanna Jóźwik ogłosiła za pośrednictwem mediów społecznościowych. Polska lekkoatletka zamieściła wzruszające nagranie, w którym wyznała, że decyzja ta byłą dla niej bardzo trudna.

„Nagrywam to już, nie wiem, który raz, dlatego, że jest to trudne. Jest to ciężkie do powiedzenia na głos. Wszystko dlatego, że sport zawodowy już u mnie się kończy” – zaznaczyła 32-letnia biegaczka.

„Sport mnie ukształtował, dostarczył emocji nie z tej ziemi, wrażeń, których nie zapomnę do końca życia. Nie da się nawet OPISAĆ tego, jak to jest stanąć do finału Igrzysk Olimpijskich i walczyć o medal najważniejszej sportowej imprezy świata. Jestem szczęśliwa i wdzięczna, że mogłam to przeżyć. To i wiele, wiele innych ekscytujących chwil” – wyznała lekkoatletka w poście dodanym do wideo opublikowanego na Instagramie.

„Czas teraz przełożyć całą naukę na kolejne działania. Uczucie, że za moimi plecami stoi mnóstwo kibiców pomagało mi stawiać sobie codziennie wysoko poprzeczkę. Dziękuję, że tyle lat byliście moim wsparciem. Osiągnęłam to z Wami” – podkreśliła Joanna Jóźwik.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez TVP Sport (@tvpsport)

Przy okazji warto wspomnieć kilka słów o osiągnięciach lekkoatletki pochodzącej z Dolnego Śląska. Sportsmenka specjalizowała się w biegu na 800 metrów. To właśnie na tym dystansie odnotowała największe sukcesy.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, iż lekkoatletka zdobywała medale mistrzostw Europy. W 2014 r. w Zurychu wywalczyła brązowy krążek. Ponadto dwukrotnie stawała na najniższym stopniu podium podczas Halowych mistrzostw Starego Kontynentu.

Joanna Jóźwik uczestniczyła także w olimpiadzie rozgrywanej w 2016 roku. Podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w biegu na 800 metrów zajęła 5. lokatę.

Koniecznie trzeba zaznaczyć, iż chociaż lekkoatletka nie zdobyła na tej imprezie medalu, to pokazała się z bardzo dobrej strony. Otóż Polka była w finale drugą zawodniczką spoza Afryki. Joanna Jóźwik przybiegła na metę tuż za reprezentantką Kanady Melissą Bishop.

źródło: Onet

Zobacz również: