Bałtyk

Niepokojąca informacja dotarła z Ukrainy. Polski autokar miał wypadek. W tej chwili trwa akcja ratunkowa. Wiadomo już, że sporo osób zostało rannych.

Wypadek autokaru w obwodzie chmielnickiego

Policja z obwodu chmielnickiego w Ukrainie poinformowała, że 28 marca, we wtorek doszło do groźnego wypadku drogowego niedaleko miejscowości Wołoczyska w zachodniej Ukrainie.

Służby podały, iż polski autokar relacji Warszawa-Odessa wypadł z trasy. Nastepnie autobus pasażerski wpadł do rowu i przewrócił się na bok. Pojazdem podróżowało 25 osób. W tej liczbie znajdowała się dwójka dzieci.

Niestety w wyniku wypadku część osób jest poszkodowana. Uraińskie służby przekazały, iż dokładna liczba rannych nie jesy w tej chwili znana. Wszystko dlatego, że akcja ratunkowa cały czas trwa.

Na miejscu wypadku pracują aktualnie zespoły ratownictwa medycznego. Pracownicy pogotowia ratunkowego otoczyły opieką osoby potrzebujące pomocy.

Ukraińska policja podzieliła się wstępnymi ustaleniami na temat przyczyn wypadku. Zdaniem służb kierowca autobusu Warszawa-Odessa z nieznanych przyczyn w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem. Następnie zjechał do rowu.

Poniżej prezentujemy wpis, który w mediach społecznościowych opublikowała policja z obwodu chmielnickiego. Do postu dołączono zdjęcie z miejsca wypadku.

„W obwodzie chmielnickim przewrócił się autobus z pasażerami: na miejscu jest policja. Do wypadku drogowego doszło dziś, 28 marca, na Wołoczyszczyźnie. W tej chwili na miejscu zdarzenia pracują śledczy Wydziału Badania Przestępstw w Zakresie Przewozów Komendy Głównej Policji Państwowej Policji Państwowej” – przeczytamy we wpisie.

„Wstępnie ustalono, że kierowca autobusu Warszawa-Odessa stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu, po czym autobus się przewrócił. W pojeździe znajdowało się 25 pasażerów. Obecnie opiekują się nimi lekarze, aby określić stopień odniesionych przez nich obrażeń. Całkowita liczba rannych będzie znana nieco później. Na miejscu nadal pracują służby ratunkowe” – dodali ukraińscy policjanci.

źródło: Goniec

Zobacz również: