Papież Franciszek
foto: YouTube

Niepokojące wiadomości dotarły z Watykanu. Papież Franciszek trafił do szpitala. We włoskich mediach pojawiają się sprzeczne informacje. Komunikat wydał także dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni.

Papież Franciszek przeszedł zawał serca?

Od dzisiaj tj. środy, 29 marca papież Franciszek przebywa w rzymskiej klinice Gemelli. Do końca nie wiadomo, jakie są prawdziwe powody wizyty Ojca Świętego w szpitalu.

Włoski dziennik „Corriere della Sera”, powołując się na źródła szpitalne, doniósł, że papież Franciszek miał problemy z sercem i oddychaniem. Niektórzy stwierdzili nawet, że biskup Rzymu przeszedł zawał serca.

Natomiast Watykan przekazał w oficjalnym komuniakcie, że papież Franciszek przechodzi planowe badania. Właśnie z tego powodu pojawił się w szpitalu.

„Ojciec Święty od dzisiejszego popołudnia przebywa w szpitalu Gemelli w celu wykonania kilku wcześniej zaplanowanych badań kontrolnych” – oświadczył dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni.

Powróćmy jednak do spekulacji włoskich gazet. Zdaniem dziennikarzy, Ojciec Święty źle się poczuł późnym rankiem po audiencji generalnej, która odbyła się na Placu Św. Piotra. Głowa Kościoła była już wtedy w Domu Santa Marta. Natychmiast pojawiła się karetka, która przetransportowała papieża Franciszka do szpitala.

Według mediów, biskup Rzymu ma przechodzić w lecznicy badania na oddziale kardiologii. Stan zdrowia papieża jest monitorowany, a złe samopoczucie, które wystąpiło, nie budzi niepokoju.

„Papież przeszedł różne badania, w tym tomografię komputerową, a według niektórych źródeł szpitalnych ma w swoim pokoju na dziesiątym piętrze maszynę do hemogazymetrii w celu stałego monitorowania” – doniósł włoski dziennik.

Na koniec warto wspomnieć, iż pojawiły się nieoficjalne wiadomości, że odwołane zostały wszystkie papieskie audiencje zaplanowane na czwartek i piątek. Papież Franciszek nie udzielił także wywiadu, który był planowany na środowe popołudnie.

źródło: Onet

Zobacz również: