Jerzy Stuhr
foto: YouTube

Znany polski aktor, Jerzy Stuhr właśnie usłyszał wyrok dotyczący spowodowania niebezpieczeństwa w ruchu drogowym pod wpływem alkoholu. Dodajmy, że sąd skazał artystę już po raz drugi. Zdaniem niektórych osób, wymiar sprawiedliwości potraktował gwiazdora zbyt łagodnie.

Jerzy Stuhr musi zapłacić karę grzywny

Przypomnijmy, że w październiku ubiegłego roku Jerzy Stuhr wsiadł za kółko po spożyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 0,7 promila w jego organizmie. Sprawa trafiła do sądu.

Jakiś czas temu sąd ukarał Jerzego Stuhra za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grzywną w wysokości 12 tysięcy złotych. Kolejne 6 tysięcy znany artysta musiał wpłacić na fundusz postpenitencjarny. Poza tym, aktor otrzymał zakaz prowadzenia pojazdów przez najbliższe trzy lata.

Dzisiaj, tj. w środę, 29 marca zapadł kolejny wyrok wobec artysty. Tym razem zapadł on w trybie nakazowym. Oznacza to, że sąd podjął decyzję podczas posiedzenia bez udziału stron.

Przedstawiciel wymiaru sprawiedliwości orzekł, iż w związku ze spowodowaniem przez pijanego Jerzego Stuhra niebezpieczeństwa w ruchu drogowym, musi zapłacić kolejną karę grzywny.

Prawdopodobnie wyznaczona przez sąd kwota, nie nadszarpnie zbyt mocno finansów Jerzego Stuhra. Otóż nieprawomocny wyrok Sądu Okręgowego w Krakowie nakazał aktorowi opłacić karę w wysokości 3 tysięcy złotych. Poza tym, artysta musi uregulować 70 złotych za koszty postępowania i kolejne 300 na pokrycie wszystkich opłat.

Wiele osób zastanawia się, czy aby wyrok wobec znanego aktora nie jest zbyt łagodny. W końcu gwiazdor raczej nie odczuje zbytnio utraty tych kilku tysięcy złotych. Uważacie, że Jerzy Stuhr powinien zapłacić dużo wyższą grzywnę?

źródło: Pudelek

Zobacz również: