napad w Żabce

Bulwersujące wieści napłynęły z jednego z polskich miast. 31-letni ojciec pogryzł własnego syna. Wyrodny rodzic 3-miesięcznego chłopca trafił do aresztu. Matka również będzie miała kłopoty.

Ojciec znęcał się nad 3-miesięcznym synem

Do skandalicznego i przerażającego zdarzenia doszło w Olsztynie. 31-letni mieszkaniec tego miasta trafił do aresztu po tym, jak pogryzł swojego małego syna. Matka 3-miesięcznego chłopca ma dozór policji. Sprawę bada w tej chwili Prokuratura Rejonowa Olsztyn Północ.

„Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego w środę ojciec 3-miesięcznego dziecka 31-letni Patryk A. usłyszał zarzut fizycznego znęcania się nad synem, czyli spowodowania obrażeń ciała poprzez gryzienie m.in. po rękach i nogach. Dziecko w wyniku tego działania doznało obrażeń ciała” – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski.

„Podejrzany przesłuchany przez prokuratora nie przyznał się do przedstawionego mu zarzutu. Złożył wyjaśnienia i są one przedmiotem dalszych czynności” – dodał Brodowski.

Jak już wspomnieliśmy, wyrodny ojciec przebywa aktualnie w areszcie. Sąd Rejonowy wyraził zgodę na areszt, tym samym przychylając się do wniosku prokuratury. Póki co, mężczyzna trafił za kraty na trzy miesiące.

Należy zwrócić uwagę, że kłopoty będzie mieć nie tylko ojciec chłopczyka. W tej bulwersującej sprawie zarzuty usłyszała także matka dziecka, 31-letnia Katarzyna K.

Kobiecie postawiono zarzut narażenia syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Według wstępnych ustaleń Katarzyna K. zamiast opiekować się bobasem, przebywała poza domem. Piła wówczas alkohol. W jej organizmie stwierdzono aż 2 promile. Wobec 32-latki prokurator zastosował dozór policji.

Co ciekawe o incydencie powiadomiła policję rodzina chłopca. W tej chwili chłopiec przebywa pod jej opieką.

Prokurator podjął natomiast kroki zmierzające do ograniczenia lub pozbawienia władzy rodzicielskiej rodziców.

źródło: Onet

Zobacz również: