aktor Mikołaj K.
foto: YouTube

Była gwiazda „Pierwszej miłości” nie ma powodów do zadowolenia. Sąd właśnie wydał niesatysfakcjonujący dla Mikołaja K. wyrok. Co ciekawe, to dopiero początek kłopotów 42-letniego aktora.

Mikołaj K. ma kłopoty z prawem

Znany aktor właśnie usłyszał wyrok w sprawie niepłacenia alimentów na dzieci. Sąd zajął się sprawą, gdyż Mikołaj K. nie do końca wywiązywał się ze zobowiązań wobec swoich synów z poprzedniego związku.

Akt oskarżenia wobec Mikołaja K. wystawiła Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Teraz wyszło na jaw, że zapadł pierwszy rok w tej bulwersującej sprawie.

Zdaniem dziennikarzy jednego z serwisów plotkarskich, sąd orzekł o winie Mikołaja K. bez przeprowadzenia rozprawy i wysłuchania zeznań obu stron. Decyzja została podjęta w oparciu o materiał dowodowy zebrany w procesie przygotowawczym.

„Sąd rejonowy dla Warszawy-Mokotowa uznał oskarżonego Mikołaja K. za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu i za to na podstawie z art. 209 § 1 k.k. skazał go i wymierzył mu karę grzywny w wysokości 200 (dwustu) stawek dziennych, ustalając wysokość jednej stawki dziennej na kwotę 30,00 zł (trzydziestu) złotych” – przekazali dziennikarze powołując się na anonimowego informatora.

Co ciekawe, właśnie ogłoszony wyrok nie oznacza końca kłopotów popularnego aktora Mikołaja K.

Okazuje się, że były gwiazdor „Pierwszej miłości” musi nie tylko zapłacić grzywnę w wysokości 6 tysięcy złotych. Dodatkowo Mikołaj K. został zobligowany do uregulowania kosztów na rzecz Skarbu Państwa oraz zaległych alimentów.

Należy zwrócić uwagę, iż aktor nie zgadza się z właśnie ogłoszoną decyzją sądu. W związku z tym, Mikołaj K. wniósł sprzeciw.

„Musi też zapłacić na rzecz Skarbu Państwa kwotę 277,10 zł (dwieście siedemdziesiąt siedem i 10/100) złotych tytułem kosztów postępowania oraz kwotę 600,00 zł (sześciuset) złotych tytułem opłaty sądowej. Do wyroku nakazowego został złożony sprzeciw i dodatkowo ze strony pokrzywdzonej został złożony wniosek o naprawę szkody, czyli o uregulowanie zaległości alimentacyjnej. W związku z wniesionym sprzeciwem wyrok ten utracił moc wyroku nakazowego” – wyjaśnił jeden z serwisów plotkarskich.

źródło: Super Express

Zobacz również: