Dawid Kubacki
foto: YouTube

Środowisko skoków narciarskich było i nadal jest wstrząśnięte sytuacją rodzinną Dawida Kubackiego. Podczas ostatniego w tym sezonie weekendu ze skokami narciarskimi padły ważne i jednocześnie piękne słowa. Co ciekawe, wypowiedział je wielki rywal polskiego skoczka.

Dawid Kubacki zakończył przedwcześnie sezon

33-letni skoczek podjął trudną decyzję i zrezygnował z ostatnich zawodów Pucharu Świata. Wszystko po to, aby być przy ukochanej żonie, która walczy w szpitalu o zdrowie.

W związku z powyższym, Dawid Kubacki już spadł w klasyfikacji generalnej z drugiego na trzecie miejsce. Po ubiegłotygodniowych zawodach w Lahti wyprzedził go Austriak Stefan Kraft.

Prawdopodobnie to nie koniec. Polak raczej na pewno straci również trzecią pozycję na rzecz Anże Laniska. Słoweniec na dwa konkursy przed zakończeniem sezonu ma tylko 73 punkty mniej niż Dawid Kubacki.

A trzeba zaznaczyć, że Anże Lanisek prezentuje w Planicy wyborną formę, co potwierdził w czwartkowych kwalifikacjach. Słoweniec uwielbia loty na mamutach, a taką skocznią jest Letalnica. Poza tym, zawodnik będzie występował przed własną publicznością.

Biorąc to wszystko pod uwagę, na uznanie zasługują słowa Anże Laniska na temat Dawida Kubackiego. W czwartek po wygranych przez siebie kwalifikacjach Słoweniec zdecydował się na wyjątkowe zachowanie w stosunku do Polaka.

Wypowiedź rywala naszego skoczka wzrusza. Łzy same napływają do oczu. „Każdy chciałby być na podium klasyfikacji generalnej, ale dla mnie Dawid Kubacki skończył już ten sezon na drugim miejscu. Zasłużył na podium. Myślimy o nim i jego rodzinie” – stwierdził Słoweniec przed kamerami Telewizji Polskiej.

źródło: Radio Zet

Zobacz również: