Władysław Kosiniak-Kamysz przekazał przykrą informację

Przykra informacja ujrzała światło dzienne. Nie żyje znany aktor teatralny i serialowy. Mowa o Jerzym Kuczerze. Szerszej publiczności był znany głównie z roli w serialu Polsatu „Pierwsza miłość”.

Aktor zagrał w popularnych serialach

Wiadomość o śmierci 72-letniego aktora pojawiła się w mediach społecznościowych na profilu katowickiego oddziału Związku Artystów Scen Polskich, któremu aktor przewodniczył. Warto podkreślić, iż w tej chwili nie wiadomo, co było przyczyną śmierci artysty.

„Z wielkim smutkiem przyjęliśmy dzisiaj wiadomość o odejściu naszego drogiego kolegi i byłego przewodniczącego Oddziału ZASP w Katowicach – Jerzego Kuczery” – napisali współpracownicy zmarłego aktora z Oddziału ZASP w Katowicach.

Tragiczne wieści pojawiły się także na oficjalnym profilu Związku Artystów Scen Polskich. Autorzy wpisu przekazali serdeczne wyrazy współczucia dla bliskich Jerzego Kuczery. „Będzie nam Go bardzo brakowało [*]” – przeczytamy we wpisie.

Kim był Jerzy Kuczera?

Zmarły aktor urodził się 12 kwietnia 1951 r. w Rowieniu na Śląsku. Mężczyzna skończyl krakowską PWST. Następnie, aż do 1997 roku, występował na deskach Teatru Płockiego. Później artysta współpracował z Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.

Wśród kreacji, które aktor stworzył na deskach teatru, warto wymienić role Alfreda w „Mężu i żonie” Aleksandra Fredry, Jaśka w „Weselu” Stanisława Wyspiańskiego, Orlanda w „Jak wam się podoba” Williama Szekspira, czy doktora w „Dziadach” Adama Mickiewicza.

Jerzy Kuczera zagrał też w popularnych serialach. Wśród nich można wymienić epizody w takich produkcjach jak m.in. „Pierwsza miłość, „Blisko, coraz bliżej”, „Kryminalni” i „Ślad na ziemi”.

źródło: Fakt

Zobacz również: