Papież Franciszek
foto: YouTube

Od kilku dni cały świat drży o zdrowie papieża Franciszka. W końcu pojawiły się informacje, na które czekali wszyscy, zwłaszcza katolicy. 

Papież Franciszek opuścił szpital

Ojciec Święty od kilku dni przebywał w rzymskiej poliklinice Agostino Gemelli. Powodem była infekcja dróg oddechowych. Wszyscy wierni martwili się o zdrowie biskupa Rzymu, tym bardziej, że niektóre media spekulowały, iż papież Franciszek miał zawał serca.

Na szczęście właśnie pojawiła się informacja, na którą czekało wielu. Papież Franciszek po kilku dniach opuścił szpital. Głowa Kościoła wydaje się być w dobrej kondycji. Ojciec Święty opuszczając klinikę Gemelli porozmawiał  nawet z dziennikarzami.

To nie wszystko. Papież Franciszek zatrzymał się również przy oczekujących na niego wiernych – pacjentów kliniki. Biskup Rzymu udzielił także błogosławieństwa kobiecie, której dziecko zmarło poprzedniej nocy. Podpisał się też na gipsie chłopca ze złamaną ręką.

Papież Franciszek pozwolił sobie na żart. Duchowny zaytany przez media o to, jak się czuje, zażartował mówiąc: „Wciąż żyję”.

Jednocześnie Ojciec Święty przynał, że w środę po audiencji generalnej źle się poczuł. „Ale nie bałem się” – zaznaczył. Jednocześnie papież Franciszek zapewnił, że teraz jego stan zdrowia jest już dobry.

Co ważne, papież Franciszek potwierdził, iż będzie osobiście przewodniczyć mszy w Niedzielę Palmową na placu Świętego Piotra. Z pewnością te słowa ucieszyły katolików, którzy bardzo martwili się tym, że biskupa Rzymu zabraknie w czasie obchodów Wielkiej Nocy.

Na koniec warto podkreślić, iż papież Franciszek podziękował wszystkim wspierającym go modlitwą. Zrobił to za pośrednictwem mediów społecznościowych.

„Dziękuję wszystkim za bliskość i modlitwę. Zawierzam Maryi chorych, zwłaszcza najmniejszych, jak ci, których spotkałem na oddziale onkologii Polikliniki Gemelli. Módlmy się za cierpiących po śmierci bliskich oraz za ludzi pracujących w szpitalu. To wymaga heroizmu. Podziwiam ich” – napisał Ojciec Święty.

źródło: Polsat News

Zobacz również: