Dawid Kubacki
foto: YouTube

33-letni skoczek narciarski zabrał głos na temat swojej małżonki Marty. Należy zwrócić uwagę, że to pierwszy wywiad, jakiego Dawid Kubacki udzielił od momentu nagłego pogorszenia się stanu zdrowia żony.

Dawid Kubacki przekazał nowe wieści

Polski skoczek narciarski udzielił wywiadu Kacprowi Merkowi z „Eurosportu”. W rozmowie Dawid Kubacki zdradził najnowsze informacje dotyczące stanu zdrowia swojej żony. Sportowiec wypowiedział się także na temat rokowań lekarzy odnośnie przyszłości Marty.

W trakcie wywiadu Dawid Kubacki podkreślił, że w obliczu kłopotów osobistych sport zszedł na trzeci plan. Jednocześnie zaznaczył, że zdaje sobie sprawę z ogromnego wsparcia, jakie otrzymał od kolegów ze skoczni.

„Chciałbym być w Planicy i czuć tę atmosferę i mieć radość z tego, co tam się dzieje. Dostawałem wiele sygnałów od zawodników i trenerów, nie tylko z naszej kadry. Każdy stara się wspierać i modli się, żeby było dobrze. Czuję wsparcie rodziny skoków narciarskich. W tym roku to zakończenie sezonu nie było dla mnie” – przyznał Dawid Kubacki.

Co najważniejsze, 33-latek wyjawił, iż stan zdrowia jego ukochanej małżonki regularnie się poprawia. Małżonkowie mają nadzieję, że niebawem będą mogli wrócić do swoich córeczek.

„Jest lepiej z dnia na dzień, robimy postępy. Po takich przeżyciach i przejściach, które doświadczyliśmy przez ostatnie dwa tygodnie, robimy duże postępy, by wrócić do domu do dzieciaków. Dla Marty ten czas jest najcięższy. Ona cierpi, ona musi się z tym mierzyć” – powiedział Dawid Kubacki.

Na koniec lider polskiej kadry w skokach narciarskich zabrał głos w sprawie rokowan lekarzy odnośnie przyszłości Marty. Niewątpliwie to wstrząsające, ale zarazem optymistyczne słowa.

„Pokrótce mógłbym powiedzieć, że serducho wróciło do własnej pracy, bije samodzielnie. Parametry medyczne, które na początku bardzo kiepsko rokowały, zaczęły się szybko poprawiać. Lekarz mówił, że tak szybki powrót do ogólnych norm kategoryzowałby jako cud” – nie krył Dawid Kubacki.

źródło: Super Express

Zobacz również: