gwałt w Warszawie

Bulwersujący incydent miał miejsce w jednym z polskich miast. Sprawcy dopuścili się haniebnego czynu w rocznicę śmierci Jana Pawła II. To się w głowie nie mieści.

Jan Paweł II stał się obiektem ataku

Przykre wieści napłynęły z Łodzi. To właśnie tam doszło do dewastacji pomnika Jana Pawła II. Chodzi o figurę, która znajduje się przed łódzką bazyliką archikatedralną.

Nieznany wandal w nocy oblał pomnik Jana Pawła II farbą. Dokładnie rzecz biorąc ręce figury pomalowano czerwoną farbą, a twarz zamalowano na żółto. Natomiast na granitowym cokole napisał słowa „maxima culpa”. Dodajmy, że to nawiązanie do tytułu książki Ekke Overbeeka „Maxima culpa – Jan Paweł II wiedział”

Oczywiście sprawców ohydnego incydentu przed katedrą szuka policja z Łodzi. „O godz. 6:15 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o zniszczeniu pomnika Jana Pawła II stojącego przed katedrą przy ul. Piotrkowskiej” – przekazał podkom. Adam Dembiński z zespołu prasowego KWP w Łodzi. Mundurowy zaznaczył, że funkcjonariusze przeprowadzili już oględziny pomnika.

„Materiał z monitoringu został zabezpieczony. Prowadzone są czynności zmierzające do ustalenia sprawcy. Poszukujemy także ewentualnych świadków zdarzenia” – zaznaczył policjant z Łodzi.

Należy wspomnieć, że dziś (niedziela, 2 kwietnia) po południu przy pomniku mają spotkać się uczestnicy marszu zorganizowanego w rocznicę śmierci Jana Pawła II. Do tego czasu pomnik ma zostać przywrócony do dawnego wyglądu.

Skandaliczny incydent skomentował rzecznik łódzkiej kurii. „To dla nas ogromne zaskoczenie, że na osobę tak ważną dla wszystkich Polaków podnosi się rękę w tak szczególnym dniu, poświęconym pamięci papieża” – przyznał ks. Paweł Kłys.

Na temat zaistniałej sytuacji wypowiedzieli się również przedstawiciele miasta. „Cokolwiek się myśli o papieżu, to wandalizm nigdy nie jest rozwiązaniem. Trudno znaleźć słowa na opisanie takich zachowań w rocznicę czyjejś śmierci” – napisano na facebookowym profilu Łodzi.

źródło: Polsat News

Zobacz również: