policja

Właśnie zapadł wyrok w sprawie bestialskiego zabójstwa około 80-letniego mężczyzny. Jak ustalili śledczy, seniora zamordował jego własny wnuk. Kulisy zbrodni porażają.

Zabójstwo seniora w podlaskiej wsi

Sąd Okręgowy w Białymstoku ogłosił wyrok w bulwersującej sprawie zabójstwa około 80-letniego mężczyzny. Winnym zbrodni uznano 22-letniego wnuka ofiary. To jednak nie wszystkie przestępstwa, jakich dopuścił się ten młody człowiek.

Przypomnijmy, iż do zabójstwa doszło 18 stycznia 2022 roku. Początkowo wszyscy sądzili, że chodzi o zwykły pożar domu we wsi w gminie Nowy Dwór w województwie podlaskim.

W wyniku zdarzenia śmierć poniósł około 80-letni senior, natomiast jego żona odniosła obrażenia. W trakcie śledztwa mundurowi ustalili szokujące fakty. Na podstawie zebranych dowodów Prokuratura Rejonowa w Sokółce doszła do wniosku, że doszło do zabójstwa.

Prokuratura oskarżyła o zbrodnię 22-letniego wnuczka zmarłego mężczyzny. Z aktu oskarżenia wynikało, że młody mężczyzna działał z zamiarem bezpośrednim zabójstwa i ze szczególnym okrucieństwem.

22-latek uderzył swojego dziadka drewnianym taboretem w głowę, a potem oblał benzyną. Następnie benzyną oblał także dom wewnątrz i na zewnątrz, po czym go podpalił.

Równie bestialsko zachował się wobec swojej babci. Wnuk  przewrócił kobietę na ziemię, pobił pięściami i dusił. Gdy straciła przytomność zostawił ją w płonącym budynku. Na szczęście emerytka zdołała o własnych siłach opuścił objęty pożarem budynek.

Prokuratura uznała, że przypuszczalnie motywem zbrodni były nieporozumienia między 22-latkiem i jego dziadkami. Chodziło o zasady panujące w domu.

Jak już wspomnieliśmy, Sąd Okręgowy w Białymstoku ogłosił właśnie swoją decyzję w tej makabrycznej sprawie. 22-latek został skazany na 25 lat więzienia. Dodajmy, że jak na razie wyrok nie jest prawomocny.

źródło: Super Express

Zobacz również: