Andrzej Duda
foto: YouTube

Wydaje się, że ta wiadomość może niektórych zaskoczyć. Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy podała, iż już za dwa dni dojdzie do ważnego wydarzenia w naszym kraju. 

Andrzej Duda spotka się z przywódcą Ukrainy

Na oficjalnym koncie Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy pojawił się pilny komunikat. Przedstawiciele polskiego przywódcy podali, iż już za dwa dni nasz kraj odwiedzi Wołodymyr Zełenski.

Pracownicy Andrzeja Dudy potwierdzili, iż ukraiński przywódca przybędzie do Polski 5 kwietnia. W trakcie wizyty ma dojść m.in. do spotkania z obywatelami Ukrainy, którzy przebywają w naszym kraju.

Co ciekawe, prezydent Ukrainy przyjedzie nad Wisłę na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy.

„W środę, 5 kwietnia, spodziewamy się oficjalnej wizyty Prezydenta Ukrainy Wołodymyr Zełenski w Polsce. Prezydent Ukrainy w środę po południu na Zamku Królewskim spotka się z Polakami i Ukraińcami przebywającymi u nas” – przeczytamy w komunikacie Kancelarii na Twitterze.

Pilną wiadomość potwierdził również na antenie popularnego radia Marcin Przydacz, Sekretarz Stanu-Szef Biura Polityki Międzynarodowej. „W środę, 5 kwietnia, za dwa dni, spodziewamy się oficjalnej wizyty prezydenta Ukrainy w Polsce” – zaznaczył współpracownik Andrzeja Dudy.

Marcin Przydacz zdradził, iż Wołodymyr Zełenski spotka się oczywiście z prezydentem Andrzejem Dudą. Rozmowa obu polityków ma być długa. „Względy polityczne i bezpieczeństwa muszą być brane pod uwagę, ale umówiliśmy się ze stroną ukraińską, że tę informację przekażemy do opinii publicznej” – dodał.

źródło: Super Express

Zobacz również: