Magda Gessler
foto: YouTube

Przed Wielkanocą jedna z najpopularniejszych polskich restauratorek tradycyjnie sprzedaje firmowane przez siebie potrawy świąteczne. Sprawdziliśmy, ile trzeba zapłacić za słodkości od Magdy Gessler. 

Magda Gessler podkreśla, że potrawy przygotowuje z produktów wysokiej jakości

Osoby, które nie mają czasu albo zdolności kulinarnych, mogą zamówić wielkanocne przysmaki od samej Magdy Gessler. W świątecznej ofercie gwiazdy znalazło się kilka ciekawych propozycji. Standardowo za smakołyki firmowane przez gwiazdę trzeba słono zapłacić.

Magda Gessler w swoich restauracjach oferuje klientom świąteczne wypieki. Tradycyjnie gwiazda zaznaczyła, że jej potrawy są przygotowane z najwyższej jakości produktów, a jak wiadomo za jakość trzeba zapłacić.

Dziennikarze jednego z portali sprawdzili, ile trzeba zapłacić za słodkie smakołyki na wielkanocny stół z cukierni „Słodko Słony”. Oto szczegóły.

Magda Gessler oferuje aż osiem ciast, z czego połowa to mazurki w różnych smakach. Najmniej zapłacimy za babę drożdżową, która kosztuje 65 zł za 800 g. Natomiast za makowiec, który raczej kojarzymy ze świętami Bożego Narodzenia, trzeba zapłacić 150 zł za kilogram.

Jak już wspomnieliśmy, Magda Gessler sprzedaje aż cztery rodzaj mazurków: kajmakowy, orzechowy, czekoladowy oraz kajmakowo-różany. Ceny tych smakołyków wahają się od 85 do 90 zł za około pół kg.

Oczywiście w ofercie Magdy Gessler znalazł się także sernik. Za niecały kilogram trzeba zapłacić 95 zł. Co ciekawe, najdroższym ciastem jest rolada sezamowo-chałowa. 800 g tego przysmaku to wydatek rzędu 150 zł.

Popularna restauratorka przygotowała również coś dla wielbicieli tortów. Klienci mają do wyboru dwa smaki. Pierwszy to tort wielkanocny z masą ajerkoniakową, biszkoptem spirytusowo-jajecznym oraz paschą. Na tego typu słodkość trzeba wydać około 320 zł (cena za 2,5 kg).

Drugi przysmak to tort orzechowy z Baileys z orzechami włoskimi oraz biszkoptem nasączonym likierem Baileys. W tym przypadku 3 kg ciasta również kosztują 320 zł.

źródło: Plejada

Zobacz również: