Bałtyk

Makabrycznego odkrycia dokonali pracownicy pogotowia ratunkowego. Medycy odnaleźli w mieszkaniu na terenie jednego z polskich miast martwego niemowlaka. Była to zaledwie czteromiesięczna dziewczynka. Rodzice zmarłego dziecka byli pijani.

Pogotowie ratunkowe nie było już w stanie pomóc dziewczynce

Potworna tragedia rozegrała się w nocy z wtorku na środę (4/5 kwietnia). Zespół pogotowia ratunkowego został wezwany do czteromiesięcznego dziecka. Niestety po przyjeździe na miejsce tj. do mieszkania przy ul. Inwalidów w Legnicy, medycy odnaleźli ciało niemowlaka.

W tej chwili sprawę badają funkcjonariusze policji pod nadzorem prokuratora. Dodajmy, że niebawem zostanie przeprowadzona sekcja zwłok czteromiesięcznej dziewczynki. Ma ona pomóc ustalić, z jakiego powodu zmarło dziecko.

Sprawę śmierci niemowlaka skomentowała przedstawicielka lokalnej policji. „Do zgonu czteromiesięcznego dziecka doszło w jednym z mieszkań w Legnicy; wszystkie czynności w tej sprawie prowadzone są przez prokuratora” – przekazała dziennikarzom mł. asp. Anna Tersa z biura prasowego legnickiej policji.

Tym co szokuje dodatkowo jest fakt, iż rodzice zmarłego niemowlaka byli pijani w momencie, gdy do mieszkania przybyło pogotowie ratunkowe. Prokurator podjął decyzję o zatrzymaniu do wyjaśnienia 28-letniej kobiety i 31-letniego mężczyzny.

Koniecznie należy dodać, iż w mieszkaniu przy ul. Inwalidów w Legnicy znajdowała się jeszcze trójka dzieci. O losie małoletnich zdecyduje teraz sąd rodzinny.

źródło: Super Express

Zobacz również: