Kamil Stoch
foto: YouTube

Na tę wiadomość czekali kibice z całej Polski. Kamil Stoch w podjął decyzję w sprawie swojej kariery. Skoczek narciarski właśnie ją ogłosił.

Kamil Stoch wyjawia, co dalej z jego karierą

35-letni zawodnik wyznał w rozmowie z dziennikarzem iż chce kontynuować swoją karierę sportową. „Zamierzam dalej skakać, a potem zobaczę, co będzie dalej” – przyznał Kamil Stoch.

Koniecznie trzeba jednak podkreślić, iż trzykrotny mistrz olimpijski zostawił sobie jednak furtkę co do kolejnych sezonów. Bowiem Kamil Stoch nie określił, jak długo zamierza jeszcze występować.

W związku z powyższym, pod znakiem zapytania stoi więc udział Kamila Stocha na zimowych igrzyskach w Mediolanie w 2026 roku.

„Zamierzam dalej skakać, a potem zobaczę, co będzie dalej. Na tę chwilę nie ma jednak sensu wybiegać dalej niż kolejny sezon. Czas pokaże” – powiedział Kamil Stoch.

W tym miejscu warto wspomnieć, iż poprzedni sezon nie był dla Kamila Stocha najłatwiejszy. 35-latek przez niemal cały sezon zajmował miejsca w czołówce zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Niestety za każdym razem minimalnie czegoś brakowało.

Dość powiedzieć, że Kamil Stoch zakończył sezon bez ani jednego miejsca na podium w zawodach Pucharu Świata. Również z mistrzostw świata wrócił bez medalu. 35-latek był 4. zarówno na normalnej, jak i na dużej skoczni.

Mimo tego Polak jest pełen optymizmu. Świadczą o tym jego poniższe słowa. „W sobotę w Planicy mocno spóźniałem skoki, a jednak leciałem w okolice 230. metra. Wciąż zatem skaczę na poziomie ścisłej światowej czołówki. To sprawia, że w dalszym ciągu chcę to robić. I dalej chcę wygrywać” – wyznał Kamil Stoch.

źródło: Sportowe Fakty

Zobacz również: