Papież Franciszek
foto: YouTube

Katolicy na całym świecie drżą o kondycję papieża Franciszka. Z tego powodu, wszyscy uważnie śledzą wszelkie doniesienia napływające z Watykanu. Przedstawiamy najnowsze informacje w sprawie stanu zdrowia Ojca Świętego.

Papież Franciszek weźmie udział w Triduum Paschalnym

Ta wiadomość musiała uspokoić wiernych. Papież Franciszek będzie uczestniczył w najważniejszych wydarzeniach Wielkiego Tygodnia. Znamy już nawet szczegóły.

Niewątpliwie to znakomita informacja. Świadczy ona o tym, iż Ojciec Święty odzyskuje siły po niedawnym zapaleniu oskrzeli i krótkim pobycie w szpitalu. Co prawda, 86-letni duchowny nadal kaszle, ale wydaje się, że wszystko zmierza ku dobremu.

Warto zwrócić uwagę, iż na celebracje Wielkiego Tygodnia wybrano formułę już wcześniej stosowaną. Otóż papież Franciszek będzie przewodniczył uroczystością. Głowa Kościoła m.in. odczyta homilię. Natomiast przy ołtarzu msze odprawiać będą kardynałowie.

W Wielki Czwartek (6 kwietnia) w bazylice watykańskiej rozpocznie się msza Krzyżma. Po południu papież Franciszek uda się do zakładu karnego dla nieletnich Casal del Marmo na peryferiach Rzymu. Tam odprawi prywatną mszę Wieczerzy Pańskiej, inaugurującą Triduum Paschalne. W trakcie nabożeństwa w geście pokory Ojciec Święty obmyje nogi dwunastu osadzonym różnej narodowości.

Natomiast w Wielki Piątek (7 kwietnia) w bazylice Świętego Piotra odbędzie się nabożeństwo Męki Pańskiej. W czasie nabożeństwa homilię tradycyjnie wygłosi kaznodzieja Domu Papieskiego kardynał Raniero Cantalamessa.

Oczywiście wieczorem w rzymskim Koloseum czeka nas Droga Krzyżowa pod przewodnictwem papieża Franciszka. Co ciekawe, pierwszy raz w historii nie wiadomo, kto napisał rozważania, które zostaną odczytane przy 14 stacjach.

W Wielką Sobotę (8 kwietnia) w bazylice watykańskiej papież Franciszek będzie przewodniczył Mszy Wigilii Paschalnej. Z kolei w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego (9 kwietnia) w południe Ojciec Święty z balkonu bazyliki watykańskiej wystosuje wielkanocne orędzie i udzieli błogosławieństwa Urbi et Orbi.

źródło: Polskie Radio

Zobacz również: