Golec uOrkiestra
foto: YouTube

Wielbiciele zespołu Golec uOrkiestra nie kryją zdumienia. Okazuje się, że członkowie kapeli postanowili zrezygnować ze święconki i obrzędów związanych z Wielkanocą. To szokujące zwłaszcza, że popularni bracia znani byli dotąd ze swojego przywiązania do wiary i tradycji. 

Golec uOrkiestra spędzi Wielkanoc poza granicami Polski

Edyta, żona Łukasza Golca opublikowała zaskakujący wpis na Instagramie. Okazuje się, że w tym roku członkowie zespołu postanowili zupełnie inaczej niż w poprzednich latach spędzić święta.

„Tym razem Święta Wielkanocne trochę inaczej, bez święconki i obrzędów, za to z najbliższymi, za których codziennie dziękuję Najwyższemu. Życzę Wam, zmartwychwstania w sercach, nowej nadziei i miłości do siebie, innych i do życia! Niech Zmartwychwstały Jezus dotyka naszych myśli i serc, wlewając w nie łaskę, błogosławieństwo i Bożą radość! Radosnego Alleluja!” – napisała Edyta Golec.

Dlaczego Golcowie zdecydowali się na taką diametralną zmianę? Otóż wszystko wyjaśniają zdjęcia, które zamieściła w mediach społecznościowych żona Łukasza. Na fotografiach widzimy, jak członkowie popularnego zespołu wypoczywają w tropikach.

Okazuje się, że muzycy polecieli na czas Wielkanocy do gorącego Egiptu. Zatem z tego względu będą musieli się w tym toku obejść bez święconki i tradycyjnych obrzędów religijnych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Edyta Golec (@edytagolecofficial)

Oczywiście wielbiciele zespołu nie kryli zaskoczenia. W końcu Paweł i Łukasz Golcowie z rodzinami zazwyczaj tradycyjnie obchodzili Święta.

„W Wielki Piątek wieczorem bierzemy udział w Drodze Krzyżowej i gorzkich żalach”, „Jajka gotujemy razem z łupinami cebuli i obierkami buraków. Następnie Łukasz z dziećmi malują na nich różne wzory i szlaczki”, „Po Rezurekcji, podczas porannego śniadania dzielimy się święconym jajkiem i składamy sobie życzenia” – opowiadali swego czasu w wywiadach Edyta i Paweł Golcowie.

źródło: Super Express

Zobacz również: