papież Franciszek

Przykre wieści napłynęły z Watykanu. Tamtejsze bWiuro prasowe podało smutny komunikat. Chodzi o papieża Franciszka. Okazuje się, że Ojciec Święty nie pojawi się w Koloseum, gdzie wieczorem odbędzie się droga krzyżowa. Nie ma również wątpliwości, że przyczyną jest zdrowie Głowy Kościoła.

Papież Franciszek musiał zmienić swoje plany

Przypomnijmy, iż papież Franciszek sześć dni temu wyszedł ze szpitala, gdzie trafił z zapaleniem oskrzeli. Wydawało się, że ze zdrowiem Ojca Świętego jest na tyle dobrze, iż będzie mógł osobiście przewodniczyć wszystkim wydarzeniom Triduum Paschalnego.

Tymczasem okazało się, że papież Franciszek musiał zmienić swoje plany na Wielki Piątek. Biuro prasowe Watykanu wydało właśnie komunikat. Niestety biskup Rzymu nie pojawi się w Koloseum na tradycyjnej drodze krzyżowej.

Aktualnie temperatury w Rzymie są naprawdę niskie. Z tego powodu Ojciec Święty będzie obserwował wieczorną drogę krzyżową z Domu Świętej Marty w Watykanie, gdzie mieszka.

Dodajmy, że będzie pierwszy razy, gdy papież Franciszek nie będzie przewodniczył drodze krzyżowej w Koloseum od początku swojego pontyfikatu.

W tym miejscu warto zaznaczyć, iż komunikat w sprawie nieobecności papieża Franciszka w Koloseum niejako potwierdził przypuszczenia watykanistów. Brali oni bowie pod uwagę, że może zapaść taka decyzja. W końcu 86-letni Ojciec Święty wraca do zdrowia po hospitalizacji, a w Wielki Czwartek nadal kasłał.

Koniecznie należy podkreślić, iż watykańskie biuro prasowe nie ogłosiło żadnych innych zmian w pozostałej części papieskiego harmonogramu Wielkiego Tygodnia.

Temat przewodni rozważań w czasie tegorocznej drogi krzyżowej

Mówiąc o dzisiejszej drodze krzyżowej w Koloseum, warto wspomnieć, iż dopiero na kilka godzin przed jej rozpoczęciem, poznaliśmy temat przewodni tych rozważań. Otóż będzie to „trzecia wojna światowa w kawałkach”

Całość rozważań w trakcie nabożeństwa ma być poświęcona wojnie na Ukrainie oraz innym konfliktom na świecie, pragnieniu pokoju, a także dramatowi migrantów.

Zgodnie z wcześniejszymi nieoficjalnymi informacjami, przy dziesiątej stacji odczytane zostaną słowa napisane przez chłopca z Ukrainy i przez Rosjanina.

źródło: TVN24

Zobacz również: