Tadeusz Rydzyk
foto: YouTube

Ojciec Tadeusz Rydzyk nie boi się wygłaszać kontrowersyjnych opinii. Nie inaczej było w najnowszym wywiadzie, którego redemptorysta udzielił tuż przed Wielkanocą. Niewątpliwie duchowny mocno się zdenerwował. Wyjaśniamy co i kto tak bardzo rozsierdziło znanego księdza.

Tadeusz Rydzyk broni papieża Polaka

Ojciec Dyrektor wypowiedział się ostatnio na temat świętego Jana Pawła II, a konkretnie rzecz biorąc zarzutów, które pojawiły się pod jego adresem.

Nie da się nie zauważyć, że Tadeusza Rydzyka bardzo zdenerwowały oskarżenia, które skierowano wobec papieża Polaka. Duchowny z Torunia nazwał je „obrzydliwymi kalumniami”.

„Obrzydliwe są kalumnie rzucane na św. Jana Pawła II, brak słów na bezwstyd tych ataków. Ich celem jest odebrać dobre imię, uderzyć tak, żeby wzbudzić w ludziach szok, by odepchnęło ich od Ojca Świętego” – stwierdził Tadeusz Rydzyk w rozmowie z dziennikarzem.

Zdaniem Ojca Dyrektora, atak na Karola Wojtyłę to równoczesne uderzenie w Boga i dowód na to, że szatan nienawidzi Pana Boga.

To nie wszystko.Tadeusz Rydzyk skomentował również działania polityków opozycji. Duchowny porównał je do tych, którymi świadkami byli ludzie żyjący w czasach komunizmu.

Tadeusz Rydzyk zwrócił uwagę, iż przeciwnicy Jana Pawła II nie dbają o dobro ofiar pedofilów. Zależy im tylko na tym, aby skuteczniej zaatakować papieża.

W związku z zaistniałą sytuacją Dyrektor Radia Maryja zaapelował do Polaków. Według duchownego nie wolno być biernym. Koniecznie trzeba reagować na próby zdyskredytowania Ojca Świętego.

„Trzeba się przygotować na następne sytuacje, w których będziemy dawali świadectwo. Tego potrzebują Polska i świat. Kiedyś byliśmy przedmurzem chrześcijaństwa, tak o nas mówiono. Ta misja Polski jest nadal aktualna, nawet jeszcze bardziej niż w poprzednich wiekach, bo świat potrzebuje Chrystusa, bez Niego ginie. Gdy wyciągane są kłamstwa, trzeba mówić, jak było. Proces beatyfikacyjny i kanonizacyjny uznał świętość Jana Pawła II. To jest niepodważalna prawda” – zaznaczył Tadeusz Rydzyk.

źródło: Super Express

Zobacz również: