Anna Jurksztowicz
foto:YouTube

Anna Jurksztowicz opublikowała tuż przed Wielkanocą wzruszający apel. Za pośrednictwem mediów społecznościowych piosenkarka zaapelowała do swoich fanów o pomoc finansową. Kobieta nie kryła, że sytuacja jest bardzo poważna, dlatego liczy się każde wsparcie.

Anna Jurksztowicz prosi o wsparcie dla Domu Spokojnej Starości Muzyka Seniora

Na Instagramie Anny Jurksztowicz pojawił się film, w którym artystka mówi o Domu Spokojnej Starości Muzyka Seniora. Instytucja ta znajduje się w Kątach w województwie mazowieckim. W ośrodku żyją emerytowani, schorowani artyści. Dodajmy, że 59-letnia wokalistka jest prezeską Fundacji DMS.

„Jest to jeden z najlepszych domów opieki senioralnej w Polsce, a ja mam zaszczyt być prezeską Fundacji DMS – właściciela tego miejsca i pracuję tam społecznie z dużą przyjemnością, gdyż uważam, iż każdy człowiek powinien 20 proc. swojego czasu przeznaczać na pracę społeczną” – wyznała na nagraniu Anna Jurksztowicz.

W dalszej części wideo wokalistka podkreśliła, iż niestety nie wszyscy mieszkańcy ośrodka dysponują środkami na pokrycie kosztów pobytu w DMS. Z tego powodu, Anna Jurksztowicz stworzyła specjalny fundusz, dzięki któremu możliwe jest dofinansowywanie utrzymania dla osób, których dochody są niższe.

„Dom finansuje się sam, jednakże nie wszystkich chętnych emerytowanych muzyków stać na opłacenie kosztów mieszkania w tym domu. Dlatego założyłam fundusz dofinansowujący tych muzyków seniorów, których emerytura nie wystarcza na zapłacenie kosztów zamieszkania w DMS” – wyjaśniła Anna Jurksztowicz.

Piosenkarka wyznała, iż sama w zeszłym roku wpłaciła na fundusz aż 20 tys. zł. „W 2022 r. ja sama przekazałam ponad 20 tys. zł na ten fundusz. Są to kwoty wygrane z nagród za udział w programach i quizach TV” – zaznaczyła gwiazda.

Potrzeby są jednak na tyle duże, że Anna Jurksztowicz zaapelowała do fanów o wsparcie. Artystka poprosiła, aby w tym roku podczas składania deklaracji PIT, przekazać 1,5 procent na Fundację Domu Muzyka Seniora.

„Dlatego proszę was o przekazanie swojego 1,5 proc. na Fundację Domu Muzyka Seniora. (…) Ten dom to nasza przyszłość. Być może to będzie nasz ostatni adres. Życzę wam bardzo wysokich dochodów!” – zaapelowała kobieta.

Jednocześnie Anna Jurksztowicz zwróciła uwagę na fakt, iż niewiele jest działań charytatywnych ukierunkowanych na osoby starsze. „Wszyscy przeważnie wspierają chore dzieci (bardzo słusznie), schroniska dla zwierząt (również słusznie), ale starzy ludzie niewielu obchodzą i to jest bardzo niesłusznie” – zaznaczyła gwiazda.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Anna Jurksztowicz (@anna_jurksztowicz)

źródło: Pomponik

Zobacz również: